26. srpna 2013 13:24 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

'Ležáky' Central Group netrápí, staví v Praze sídliště za 1,2 miliardy

Vizualizace další výstavby v projektu Metropole Zličín společnosti Central Group. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace další výstavby v projektu Metropole Zličín společnosti Central Group. | foto: central-group.cz

PRAHA V Praze jsou stovky neprodejných bytů, developer Central Group přesto plánuje postavit dalších 597 nových bytů. Dvě etapy v pražském Zličíně a Horních Měcholupech vyjdou na 1,2 miliardy korun. Výstavba má být dokončena do konce příštího roku.

Jde o poslední etapu bytů v projektu Metropole v Praze 5 - Zličíně a další etapu bytů v Javorové čtvrti v Praze 10 - Horních Měcholupech.

ČTĚTE TAKÉ:

V pražském Zličíně pro developera společnost Berger Bohemia postaví 333 bytů, v Horních Měcholupech je generálním dodavatelem stavby 264 bytů Metrostav. Zatímco nové byty na Zličíně developer už nabízí k prodeji, nové byty v Horních Měcholupech zařadí do nabídky v průběhu září.

Vizualizace sídliště Javorová čtvrť developera Central Group v Horních Měcholupech.

Vizualizace sídliště Javorová čtvrť v Horních Měcholupech.

Central Group je jedním z lídrů tuzemského bytového trhu, staví hlavně v Praze a okolí. Loni společnost prodala celkem 1309 bytů, díky čemuž zvýšila čistý zisk na rekordních 888,6 milionu korun. Za 19 let působení na developerském trhu společnost dokončila 124 rezidenčních lokalit a prodala více než 10.000 nových bytů, domů a parcel.

Lidovky.cz, ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.