16. července 2012 13:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zdravotní péče zdarma a dovolená navíc. O takové benefity Češi stojí

Masáž (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Masáž (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Zaměstnanci mají stále větší zájem o firemní benefity související s péčí o zdraví, vyvážeností práce a volného času a zajištěním ve stáří. Ačkoliv si toho jsou zaměstnavatelé vědomi, téměř polovina z nich by zaměstnancům dopřála spíše kávu na pracovišti zdarma, po které touží jen 35 procent pracovníků.

Vyplynulo to z květnového průzkumu společnosti Sodexo, která v oblasti benefitů poskytuje služby.

70 procent pracovníků by ocenilo zdravotní péči zdarma

Prvotřídní zdravotní péči zdarma by jako benefit ocenilo téměř 70 procent zaměstnanců. Na 49 procent zaměstnanců by přivítalo možnost věnovat pětinu pracovního času charitativní či komunitní práci. Stejně tak by zaměstnanci kladně ohodnotili jednorázovou placenou dovolenou za odsloužené roky či nadstandardní příspěvek zaměstnavatele do penzijního fondu.

ČTĚTE TAKÉ:

Na 45 procent zaměstnanců by rádo využilo různých zdravotních programů, jako je například pomoc při odvykání kouření či konzultace s výživovým poradcem.

Přestože zaměstnavatelé o preferencích svých zaměstnanců obvykle vědí, vyslyší je jen částečně. O zavedení zdravotních programů například uvažuje 51 procent z nich a o nadstandardním příspěvku do penzijního fondu či jednorázové dovolené přemýšlí 34 procent firem. Na 46 procent společností by však raději zaměstnancům dopřálo kvalitní kávu na pracovišti zdarma.

Pohled zaměstnance a zaměstnavatele na benefity se liší

"Preference zaměstnanců a zaměstnavatelů se v pohledu na benefity liší. Firmy se v dnešní době často vydávají cestou rychlých řešení s okamžitým dopadem, výkonnost podporují například kávou," uvedla expertka společnosti Sodexo Magdalena Pořízková. Očekává, že v následujících letech budou firmy více energie věnovat budování systému výhod spojeného s péčí o zdraví a vyvážeností práce a volného času.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!