Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Lidé se vrhli na výprodej i v noci

Hypernova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hypernova. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Někteří milovníci konzumu si přišli na své i o čtvrteční noci. Obchodní řetězec Hypernova uspořádal výprodej, který využily tisíce lidí. Koupěchtivý jedinci zaútočili na regály po 22:00.

První necelé dvě hodiny nákupní horečky se obešly bez incidentů. Obchodní řetězec vyhlásil na večer až osmdesátiprocentní slevy na některé nepotravinářské zboží. Například karlovarskou prodejnu zaplnil dav lidí. Podle tamní manažerky se první hodinu po otevření mezi regály rozprchlo odhadem 2500 kupujících. U pokladen se tvořily dlouhé fronty, lidé čekali 30 až 40 minut.

V Ústí nad Labem čekalo krátce před 22:00 na otevření Hypernovy asi 800 lidí. Nákupní vozíky se rychle plnily především dvanáctikilogramovým balením pracího prášku Bonux.

Slevy přilákaly davy lidí i do Hypernovy v Brně či Hranicích na Přerovsku. "Podle vyjádření našeho místního manažera jsme tolik zákazníků v hranické prodejně ještě nikdy neměli. Za hodinu jsme zaznamenali asi 400 platících lidí. U pokladen se tvoří fronty, zákazníci jsou ale v pohodě," řekla v průběhu večera mluvčí společnosti Ahold Kateřina Černá.

Maloobchodní tržby se zvýšily o 7,8 procent
Noční slevové akce jsou v České republice ojedinělé. Obchodní řetězce i malé obchody výprodeje pravidelně pořádají například po vánočních svátcích či na konci léta, kdy ceny sezónního zboží každoročně klesají až o několik desítek procent.

Obchodníci mají ale při výprodejích často problémy s dodržováním zákonů. Například při kontrolách letošních novoročních výprodejů pracovníci České obchodní inspekce zjistili předražení nákupu až o 327 korun a někteří obchodníci měli také problémy se zásobováním prodejen výrobky inzerovanými v nabídkových letácích.

Statistici také oznámili, že maloobchodní tržby se v únoru meziročně zvýšily o 7,8 procenta, což byl nejvyšší růst od května 2000. Nejvíce k tomu přispěly právě obchodní řetězce, a specializované prodejny s potřebami pro domácnost.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku
VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku

Se sychravým zimním počasím se začínají ordinace plnit lidmi s nachlazením. Stačí zvýšená teplota, rýma nebo kašel a často běžíme k lékaři. Přitom si tímto jednáním můžeme více uškodit než pomoci.