Sobota 29. února 2020svátek má Horymír 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Lidé vhodili do automatů rekordní množství peněz

Výherní automaty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výherní automaty | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Téměř padesát miliard korun utratili loni lidé v Česku na výherních hracích automatech, Celkový počet provozovaných přístrojů v hernách a kasinech se zvýšil o 2438 na rovněž zatím nejvyšších 52.185.

Z provozu automatů bylo loni odvedeno přes 3,2 miliardy korun. Největší část těchto prostředků získalo za vydaná povolení a místní poplatky celkem 2500 obcí, na jejichž území se legální hazard provozuje. Na veřejně prospěšné účely pak bylo vyplaceno více než půl miliardy korun.

Drtivou většinu výherních přístrojů povolily do provozu obce v rámci svých územních obvodů. Největší nabídka byla v hlavním městě, kde se nacházelo 7112 automatů. V Moravskoslezském kraji mohli hráči vybírat z 6278 strojů, Středočeský kraj jich hlásil přes 5600 a Jihomoravský přes 5200. Naproti tomu na Vysočině bylo jen 1512 automatů a v Pardubickém kraji 1841.

Ministerstvo vydává povolení pro herní skříně v kasinech a loni jich evidovalo celkem 2543. Licenci na provozování výherních hracích strojů mělo loni 450 společností. Loňské výsledky celého loterijního a sázkového trhu zatím ministerstvo nezveřejnilo.

V roce 2004 byly celkové tržby 84,6 miliardy korun a podíl výherních automatů převyšoval polovinu. Podle výzkumu se zhruba třetina dospělých ve věku od 25 do 64 let aktivně účastní loterijních či sázkových her.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....