Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Lidovci kritizují hazard a Kalouska

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: Lidové noviny

PRAHA Podpis ministra financí Miroslava Kalouska pod legalizací internetového sázení vyvolal u lidovců bouři. Kalousek totiž porušil usnesení celostátní konference.

Celostátní konference KDU-ČSL minulý pátek schválila usnesení, že zásadně nesouhlasí s rozšířením hazardního sázení přes internet. Kalousek i přesto včera pěti firmám sázky povolil.
 
„Celostátní konference je nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy. Považuji to za velmi vážné. Je nepředstavitelné, aby pan ministr tak flagrantně porušil usnesení,“ řekl LN místopředseda strany David Macek.

„Zásadní nesouhlas celostátní konference jsme uvítali. To je správný postoj a je třeba na něm trvat,“ napsali pak včera v prohlášení šéf legislativní rady vlády Cyril Svoboda a jeho manželka. Je to vůbec poprvé, kdy se Svoboda vyjadřoval k nějaké politické záležitosti společně s chotí. Prý tak chtěl jako otec čtyř dětí svému prohlášení dodat na důrazu.

Kalousek podle Davida Macka umožnil přístup k hazardním hrám z domova každému. „Skutečně si kladu otázku, jestli ministr, který takto porušil usnesení, může být nadále ministrem za KDU-ČSL,“ prohlásil Macek.

Lidovci podle něj podporují koalici nevládních organizací stophazardu. cz, které požadují omezení přístupu k hazardu a jeho přísnou regulaci. Proti rozhodnutí ministra financí se včera postavil i biskup Václav Malý. „Je to krok špatným směrem a zásadně s ním nesouhlasíme, protože rozšiřuje možnosti gamblerství,“ napsal Malý ve svém prohlášení.

Místopředseda strany David Macek už požádal šéfa lidovců Jiřího Čunka, aby Kalouskův „podpis“ řešilo vedení strany.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chceš bydlení, dej sex. Predátorům nahrává chudnutí kvůli epidemii

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ženy v tísni platí nájem i sexem. Mnohé oběti mají strach, že je pronajímatel vyhodí z bytu, pokud mu nevyhoví. Podle...

Když dostaneš dávky, vracíš. V ghettu lichvář půjčuje z okénka BMW

Sídliště Janov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na parkovišti za zchátralými panelovými domy s vyhořelými nebo dřevotřískami zatlučenými či zazděnými okny zastavuje...

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...