26. srpna 2008 21:41 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Banky chystají lov studentů

Komerční banka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komerční banka. | foto: Lidové noviny

PRAHA S příchodem září a nového školního roku končí také prázdninová letargie bank. Peněžní domy se zaktivizují a vrhnou se do lovu nových klientů. V hledáčku jejich zájmu budou nyní zejména studenti středních a vysokých škol.

Studenti jsou pro banky ideální klientelou. Jedná se o ty nejperspektivnější jedince, s příslibem budoucích vysokých příjmů. Získat je „pod svá křídla“ se tak snaží většina bank. Pomáhají si cenovým zvýhodněním účtů, ovšem jen po dobu studia klienta.

„Studenty vysokých škol považujeme za atraktivní cílovou skupinu, proto jsme na ně zaměřili chystanou zářijovou kampaň. Hlavním lákadlem je výhra v podobě letu stíhačkou,“ uvedl Tomáš Kopecký, tiskový mluvčí ČSOB.
Na „lov“ studentů se chystají i další banky. Například Česká spořitelna bude odchytávat studenty již při jejich zápisu na mnoha vysokých školách, kde umístí své informační stánky.

Studentskou kampaň na září chystá také GE Money Bank. „Podrobnosti zatím neprozradíme. Cílem je oslovit další klienty. Meziročně nám počet studentských kont narostl o více než 50 procent,“ řekla Markéta Dvořáčková, mluvčí GE Money Bank.

 „Pro studenty připravujeme rozšíření nabídky balíčkového konta, které bude mimo jiné nově obsahovat také úvěr na studium,“ prozradila Lucie Hálová z Volksbank. „Zájem o studentská konta přitom stále narůstá, nejvíce právě na začátku školního roku. Proti loňskému létu nám stoupl počet těchto kont o 30 procent,“ dodala Hálová.


Další podrobnosti
o boji o nové klienty 
si přečtěte ve středečním vydání deníku