15. června 2007 10:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Češi jsou na špici v ekozemědělství

ČESKÉ BUDĚJOVICE Během dvou let se počet ekologických farem v Česku téměř zdvojnásobil. Maso z ekologických chovů ale často končí na pultech jako běžný výrobek.

Česká republika patří k absolutní evropské špičce z hlediska výměru zemědělské plochy, určené k takzvanému ekologickému hospodaření. Vyplývá to z nejnovější zprávy Evropského statistického úřadu Eurostat. V Česku zemědělci v současnosti ekologicky hospodaří na 7,4 procent celkové zemědělské půdy, což ho řadí na třetí místo EU.

Největší podíl takzvaných bioploch na celkové zemědělské půdě eviduje Rakousko (11 procent), následováno Itálií (8,4 procent). V průměru se v celé Evropské unii využívá zemědělská plocha k ekologickému hospodaření z 3,9 procent.

„Ekologických farem přitom v Česku stále přibývá. V roce 2005 jich bylo 849, dnes jejich počet stoupl na téměř patnáct set,“ řekla LN mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová. Vysoký podíl ekologicky obhospodařované půdy v Česku ve srovnání s evropským průměrem ale podle ní automaticky neznamená, že je ČR také evropským „tygrem“ v produkci biopotravin.

* rozhovor se sedlákem
* o biostylu v Česku
* co je vlastně biopotravina
Nejen to naleznete 
v dnešním vydání deníku


Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA TESTOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz