24. září 2007 21:12 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Češi lační po Štěpánkově tričku

Tenista Radek Štěpánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenista Radek Štěpánek. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Asi jen málokdo tuší, že autorem trička ve stylu české vlajky, ve kterém se o víkendu na kurtech úspěšně proháněl Radek Štěpánek, je sám tenista.

„Mělo ale být použito už v roce 2006 na Světovém poháru družstev. Bohužel po Štěpánkově zranění bylo triko uskladněno do skříně a čekalo na premiéru až do daviscupového duelu se Švýcarskem,“ řekl Tomáš Kropáček, technický ředitel písecké společnosti ALEA sportswear.


Další podrobnosti
si přečtěte v zítřejším vydání deníku


Firmě se tak podařil husarský kousek. Štěpánek totiž po heroickém výkonu, kdy laboroval se zraněním, získal pro Česko důležitý třetí bod a tím záchranu v elitní skupině Davis Cupu. Každý, kdo alespoň chvíli sledoval zápasy tenistů, Štěpánkovo výstřední oblečení zaznamenal.

A triko podpořené úspěšným tažením českých tenistů se stalo obchodním hitem. „Jsme úplně zasypáni poptávkou. Proto jsme se rozhodli zařadit tento výrobek do prodeje přes e-shopy,“ řekl Kropáček.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz