11. května 2008 19:49 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Cestovky hlásí vyprodáno

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA "Bohužel již obsazeno," nyní často slýchají zájemci o letní dovolenou, kteří hodlají za sluncem vyrazit do turisticky atraktivních destinací v hlavní sezoně. Prodeje letních zájezdů během „první minuty“ (v předstihu), které většina cestovních kanceláří ukončila koncem dubna, oproti minulým rokům totiž rekordně narostly.

„Letos máme vyprodáno už 60 procent z celkové letní kapacity našich zájezdů. A to vloni jsme v první minutě prodali asi 35 procent letních dovolených,“ konstatuje mluvčí Čedoku Tomáš Brejcha. Oproti loňsku zaznamenal Čedok podle Brejchy zvýšený zájem Čechů o Turecko, Kypr a řecké ostrovy.

Nárůst prodejů letních dovolených v předstihu potvrzuje i Daniel Plovajko, mluvčí cestovní kanceláře Fischer. „Zatímco loni zákazníci v předstihu vykoupili asi třetinu z naší letní nabídky, letos to bylo již okolo 45 procent. Řada atraktivních destinací v nejžádanějších termínech je rozebrána z více než 80 procent,“ upozorňuje Plovajko.

Nabídka nákupu dovolené na první moment funguje v Česku teprve čtyři roky. Za tu dobu si tento způsob prodeje získal značnou oblibu u zákazníků a popularita nadále roste. Naopak klesá počet těch, kteří si letní dovolenou kupují se slevou až na poslední chvíli. „Loni tvořily zájezdy last moment asi jen 12 procent našich prodejů. Letos odhadujeme, že tento podíl spadne pod deset procent,“ dodává Plovajko.


Další podrobnosti
o oblibě zájezdů "first minute"
si přečtěte v pondělním vydání deníku


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!