18. května 2008 19:48 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Dovolená na dluh láká stále víc

Prožitou dovolenou vám exekutor nevezme. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prožitou dovolenou vám exekutor nevezme. | foto: Eva Moniová, Lidové noviny

PRAHA Objem úvěrů, kterými lidé financují letní dovolenou, proti loňsku vzroste. Nic na tom nezmění ani důrazné varování finančníků, že je to ten nejhorší způsob, jak se zadlužit.

„V letošním roce jsme zaznamenali téměř padesátiprocentní nárůst objemu půjček na financování dovolených oproti stejnému období loňského roku. Tento pozitivní vývoj očekáváme i po zbytek roku,“ řekla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Multiservis.

„Obvyklá částka, kterou naši klienti financují svoji letní dovolenou, se pohybuje od 20 do 35 tisíc korun,“ dodala Dvořáčková. GE Money Multiservis je přitom jedním z dominantních poskytovatelů splátkového financování na tuzemském trhu. Zájem o nákup dovolené na dluh potvrzují také společnosti Cetelem a  Home Credit.

„Proti loňskému roku zaznamenáváme nárůst zájmu o dovolené na dluh. Současně ale tuto možnost chápeme pouze jako doplňkovou variantu financování, kterou využívá jen omezené množství našich klientů,“ řekl Daniel Plovajko, tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer, která na splátkovém financování spolupracuje se společností Cetelem.

To potvrzuje také Tomáš Brejcha z cestovní kanceláře Čedok. „Splátkové financování je využíváno zejména u rodinných pobytových dovolených u moře. Klienty jsou přitom nejčastěji lidé jen s průměrnými příjmy, kteří si mohou dovolit splácet, ale nemají peníze na jednorázové uhrazení celé ceny dovolené,“ připustil Brejcha.


Další podrobnosti
o úskalí dovolených na dluh
si přečtěte v sobotním vydání deníku


Radek Šalanda, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!