26. listopadu 2007 20:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: mBank láká na nulové poplatky

peníze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy peníze | foto: Hynek Glos Lidové noviny

PRAHA Na český trh vstoupila nová banka. V noci ze soboty na neděli začala své služby nabízet polská mBank, která se orientuje na internetové bankovnictví. České klienty chce lákat především cenou. Mnoho základních bankovních služeb má mBank bez poplatků.

Zadarmo nabízí například zřízení a vedení běžného účtu, vydání platební karty nebo tři výběry z bankomatu, za každý další zaplatí klient mBanky devatenáct korun.
Vedle běžného účtu nabízí mBank i spořicí účet s úrokovou sazbou tři procenta, což je nejvíce na trhu. V současnosti nejvýhodnější sazbu 2,5 procenta nabízí ING aCitibank. mBank nabízí i hypotéku bez poplatků s úrokovou sazbou na stejné úrovni jako ostatní bankovní domy.

Další podrobnosti
o nové bance v ČR
si přečtěte v úterním vydání deníku


Generální ředitel české mBank Sergiusz Najar plánuje, že do roku 2010 chce mít česká pobočka kolem sto šedesáti tisíc zákazníků. „Už nyní, během čtyřiadvaceti hodin od spuštění stránek, si u nás otevřelo účet skoro tisíc lidí,“ informoval včera Najar.

Tuzemské banky se ale nové konkurence nebojí. Podle většiny znich se až časem ukáže, nakolik úspěšná, nebo neúspěšná banka vČesku bude. „Určitě novou banku vítáme jako doplněk konkurenčního prostředí,“ řekl LN mluvčí ČSOB Tomáš Kopecký.

Už v roce 2012 chce být mBanka v Česku zisková. „V té době chceme mít v portfoliu půjčky za osm set čtyřicet milionů eur (přes dvacet dvě miliardy korun) a vklady za dvě stě devatenáct milionů eur (necelých šest miliard korun),“ konstatoval Sławomir Lachowski, předseda představenstva mateřské BRE Bank a autor koncepce a tvůrce mBank.