1. října 2007 23:15 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Moravia Energo se chce Grosse zbavit

Ztrácíme zákazníky, říká Tomáš Chrenek. Nemají zájem na tom, aby na byznysu s nimi vydělával i pan Gross. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ztrácíme zákazníky, říká Tomáš Chrenek. Nemají zájem na tom, aby na byznysu s nimi vydělával i pan Gross. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Majitel většinového podílu ve firmě Moravia Energo Tomáš Chrenek je rozhodnut se menšinového vlastníka Stanislava Grosse zbavit.

Jaký vliv má celá kauza skoupí menšinového podílu ve společnosti Moravia Energo na chod firmy?
Nevím, jak se to bude vyvíjet dále, ale za poslední dva pracovní dny jsme ztratili několik menších a středních zákazníků v objemu 60 milionů obratu. Jejich argument byl jednoduchý: nemají zájem na tom, aby na byznysu s nimi vydělával i pan Gross.

V posledních dnech se situace vyostřila. Jsme v  defenzivě, protože firmu napadl ekonomický nájezdník, který nemá zájem firmu rozvíjet.

Jak firmu ovlivňovalo působení menšinového vlastníka pana Roberta Sýkory?
V době, kdy se pan Sýkora účastnil valných hromad společnosti v letech 2004 až 2007, nebyly mezi námi žádné konflikty.
Firma byla v dobrém stavu a rozvíjela se. To se bohužel po odchodu pana Sýkory změnilo a začaly potíže.

Uvažujete o tom, že byste se pokusil vytěsnit Stanislava Grosse jako menšinového vlastníka tím, že navýšíte základní jmění společnosti Moravia Energo?
Ano. My jsme připraveni podniknout všechny právní kroky. Dnes je to boj mezi minoritním a majoritním akcionářem. Ten majoritní se snaží chránit jím vytvořené hodnoty před ekonomickým nájezdníkem, který bortí již vytvořené hodnoty, aniž by k jejich tvorbě přispěl.

Celý rozhovor s majitelem většinového
podílu ve firmě Moravia Energo
si přečtěte v úterním vydání deníku

 

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.