29. května 2008 20:58 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Na pojištění cest Češi nešetří

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Foto Profimedia

PRAHA Češi dávají stále více přednost kvalitě, alespoň co se cestovního pojištění týká. Nenaplňují se tak obavy pojišťovacích specialistů, že rostoucí počet platebních karet, které v sobě už cestovní pojistku obsahují, bude znamenat pokles zájmu o sjednávání komerčních cestovních pojištění.

Podle vyjádření pojišťoven lidé cestovní pojistky obsažené v platebních kartách vnímají jen jako užitečný doplněk, který jim nebrání ve sjednání standardní cestovní pojistné smlouvy.

Roste zájem o kvalitní pojištění
„Lidé dnes už nezkoumají jen, zda jsou pojištěni, ale jak jsou pojištěni. Neboli neváhají si připlatit a uzavřít kvalitnější pojistnou smlouvu,“ říká Václav Bálek, tiskový mluvčí České pojišťovny. „A to platí i pro držitele platebních karet s doplňkovým pojištěním. I ti často neváhají a na svou dovolenou si sjednají další a hlavně kvalitnější cestovní pojistku,“ dodal Bálek.

Zájem o kvalitní cestovní pojištění potvrzují i zástupci dalších pojišťoven. „Zájem lidí o cestovní pojistky stále narůstá. V letošním roce očekáváme proti loňsku až patnáctiprocentní nárůst prodejů,“ potvrdila Renata Svobodová z České podnikatelské pojišťovny.

Uvozovky dolníLidé dnes už nezkoumají jen, zda jsou pojištěni, ale jak jsou pojištěni.Uvozovky horní

„Kvůli vysoké poptávce klientů po cestovním pojištění začínáme nově nabízet i celoroční Europojištění. To platí ve všech zemích EU a Evropského hospodářského prostoru a je za cenu od 590 korun,“ doplňuje Svobodová.

Lidé, kteří se na dovolené spokojí jen s cestovní pojistkou v rámci platební karty, by si měli velmi pečlivě prostudovat zejména limity pojistného plnění a výluky. Mohou pak zjistit, že doplňková cestovní pojistka u platební karty nemusí pro jejich potřeby postačovat.

Vedle pojistných limitů a výluk plnění může být problém i množství osob, na které se toto pojištění vztahuje. Nejčastěji totiž bývá pojištěn pouze držitel karty, a ne už další osoby, například rodinní příslušníci.


Další podrobnosti
o pojištění Čechů v zahraničí
si přečtěte v pátečním vydání deníku