6. prosince 2007 19:43 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Nové logo označí bezpečné hračky

Hračky - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hračky - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Rodiče, které vystrašily nedávné informace o škodlivých hračkách, mají novou naději. Zdravotní nezávadnost hraček, prodávaných na českém trhu, má nyní zaručit žluté logo ve tvaru dětského kousátka a s nápisem „Bezpečné hračky“.

Zájem o bezpečnost hraček rozpoutaly problémy hračkářského gigantu Mattel, jehož zboží vyráběné v čínských továrnách několikrát neprošlo kontrolami a muselo být staženo z trhu. V lepší orientaci nyní pomůže logo.

„Rodiče, kteří v obchodech uvidí takto označenou hračku, mají jistotu, že zdraví dítěte v žádném případě neohrozí,“ uvedla Taťána Pašiaková, vedoucí oddělení marketingu Institutu pro testování a certifikaci Zlín (ITCZ), který značku „Bezpečné hračky“ vydává.

Velkou výhodou značky „Bezpečné hračky“ je dlouhodobé testování kvality. Značka byla včera zařazena do programu Česká kvalita, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu.

Podle Pašiakové žluté logo zaručuje, že hračka prošla během výroby několikerým testováním. „Americké firmy, u kterých se jedovaté látky objevily, své produkty rovněž kontrolují. Problém je, že v Číně během výroby už následnými kontrolami hračky neprocházejí,“ řekla Pašiaková. Může se proto stát, že materiál k výrobě hraček se změní a nemusí už vyhovovat bezpečnostním předpisům.

Další podrobnosti o zpřísnění kontrol při výrobě
 hraček si přečtěte v pátečním vydání deníku

Najdete na Lidovky.cz