28. ledna 2008 20:43 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Pojišťovny vrátí poplatky

Proti poplatkům za pobyt  v nemocnici je možné se připojistit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proti poplatkům za pobyt v nemocnici je možné se připojistit. | foto: Lidové noviny

PRAHA V reakci na nově zavedené poplatky ve zdravotnictví přicházejí pojišťovny v České republice s pojistkami, které mají klientům nahradit tyto výdaje. Například dceřiná společnost České pojišťovny ČP Zdraví bude od února klientům nabízet pojištění, jež pokryje placení šedesátikorunového poplatku za denní pobyt v nemocnici.

„Pojištění denní podpory snižuje finanční zátěž spojenou s poplatky ve zdravotnictví,“ řekl obchodní ředitel ČP Zdraví Petr Jícha. Reforma zdravotnictví zavádí od prvního ledna pro všechny občany povinný poplatek 60 korun za každý den strávený v nemocnici nebo jiném léčebném zařízení. Tyto poplatky se však nezapočítávají do ročního limitu 5000 korun, který ministerstvo stanovilo jako maximální částku spoluúčasti pacienta.

Cena pojištění u ČP Zdraví se v průměru pohybuje okolo 300 korun ročně pro dospělé a 84 korun pro děti do osmnácti let. „Peníze budou klientům vypláceny za každý strávený den v nemocnici ihned od počátku hospitalizace,“ řekl Jícha a dodal, že do konce dubna pojišťovna očekává stovky až tisíce klientů. Pojištění si mohou sjednat zájemci ve věku od čtyř do 60 let, ale horní hranice pro trvání smluvního vztahu není omezena. V případě, že se výše poplatku změní, pojistná částka se podle vyjádření pojišťovny automaticky přizpůsobí.

Česká pojišťovna však není jedinou institucí na trhu, která pojištění poplatků klientům nabízí. Od prvního ledna obnovila svoji nabídku také česká pobočka pojišťovny AIG Europe. 


Další podrobnosti
o komerčním připojištění
si přečtěte v úterním vydání deníku


Advantage Consulting, s.r.o.
FRÉZAŘ CNC

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 37 000 Kč