25. května 2008 20:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Řetězce chtějí nabízet zájezdy

Nakupování – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování – ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Deset rohlíků, čtyři jogurty, dvacet deka salámu a zájezd do Egypta – i takovýto obsah bude mít možná brzy nákupní košík zákazníků českých obchodních řetězců. Například Lidl nebo Tesco totiž uvažují, že budou ve svých prodejnách nabízet vedle potravin i zahraniční zájezdy. Zatím ale nechtějí zavádění této novinky příliš konkretizovat.

„Určitě o této službě uvažujeme. Podobným způsobem prodávají naše obchody zájezdy v Anglii a zkušenosti jsou velmi pozitivní,“ řekla LN mluvčí Tesca Jana Matoušková. Tento koncept je rovněž úspěšný v sousedním Německu, kde zájezdy nabízí diskontní řetězce Aldi nebo Lidl. Aldi sice v České republice zatím nevlastní žádné obchody, je ale dosti pravděpodobné, že brzy bude. V loňském roce totiž byla v tuzemsku založena společnost Aldi Czechia.

Je to byznys s budoucností
Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura potvrzuje, že jednání mezi cestovními kancelářemi a vybranými řetězci skutečně probíhají. „Cestovní kanceláře by se rády na tomto byznysu podílely. Určitě v tom vidí velkou budoucnost,“ uvedl Okamura. Podle něho se v současnosti ladí podoby smluv a další detaily. „Určitým problémem je zatím to, že řetězce u nás ze zákona nemohou zájezdy poskytovat. Ty mohou prodávat pouze cestovky, které mají uzavřené pojištění proti úpadku, což samozřejmě řetězce nemají,“ dodal Okamura.


Další podrobnosti
o zájezdech
si přečtěte v sobotním vydání deníku