18. března 2008 20:35 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Sázkaři se obávají bojkotu olympiády

Sázková kancelář - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Stále častější výzvy k bojkotu čínských olympijských her ze strany politiků i známých osobností znervózňují tuzemské sázkové kanceláře. V případě neúčasti většího počtu sportovců by totiž mohly přijít o desítky milionů korun.

„Máme reálnou obavu a bereme situaci vážně. Za minulou letní olympiádu byl náběr na sázkách přes 30 milionů korun a letos počítáme s ještě vyšší částkou. O tyto peníze bychom přišli,“ potvrdila mluvčí sázkové kanceláře Chance Jana Pokorná. Olympiáda je podle sázkařů specifická tím, že přiláká i velké množství lidí, kteří by si při jiné příležitosti nevsadili.

Sázkovky zatím situaci sledují a s vypisováním kurzů nechtějí příliš spěchat. „Budeme čekat, jak to dopadne, a podle toho se zařídíme. Byla by to pro nás ale velká ztráta, na olympiádu se těšíme z finančního i sportovního hlediska,“ řekla Pokorná.

„Zatím máme vypsané jen sázky na počet medailí pro Českou republiku, konkrétní sportovní akce nabídneme až v létě,“ sdělil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Tržby Tip sportu z letních olympijských her v Aténách před čtyřmi lety dosáhly 80 milionů korun a pro letošek firma počítá s tržbami kolem 100 milionů korun. To ale jen v případě, že se situace dále nevyhrotí.

Další podrobnosti
si přečtěte ve středečním vydání deníku
, Vojtěch Bednář
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.