Diskuse k článku: LN: Škoda neuzná vady kvůli bionaftě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 43
  • Poslední: 27.11.2007 21:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
27.11.2007 21:09

na co 3% na co 5% biopaliva ?

Proc ne 85% nebo rovnou 100% ?

Po prislusne uprave muzou vsechny naftaky jezdit na rostlinnyolej.cz

Vsechny benzinaky (skoro) pak na bioethanol E85 (85% bioethanolu 15% benzinu). Investice minimalni uspory velke (SRN: benzin 1.45 EUR/L, Bioethanol E85 jenom 0.90 EUR/L) narust spotreby je asi 15% ovsem porad se to vyplati. Kity na E85-Bioethanol v CR nabizi napriklad tady e85.rostlinnyolej.cz

7.9.2007 18:44

Pokud vznikne škoda na automobilu v důsledku

čerpání bionafty, pak za škodu odpovídají rukou nerozdílnou vláda, poslanci, senátoři a prezident a v neposlední řadě EU v Bruselu, protože ta tuhle hovadinu uvedla v život. Naše vláda, poslanci a senátoři a nakonec i prezident jen poslušně zakývali hlavami a odsouhlasili, co se po nich žádalo, aniž by si někde ověřovali škodlivost nebo neškodlivost bionafty. Takže vážení, pakliže vaše auto nebude mít deklarovanou životnost a motor odejde dříve, s důvěrou se obraťte na ty, kdož tohle zavinili a chtějte po nich odškodnění a peníze na nový vůz. Jsou to totiž moci výkonné a zákonodárné, které odsouhlasí každou blbinu, kterou Brusel vymyslí, jenom aby se jim zavděčili.

5.9.2007 15:33

CESKO JE ZEMÍ NEOMEZENÝCH MOŽNOSTÍ

s neomezenými idioty ve všech vládách po hadráku a ta poslední je skutečně nejlépe disponovaná na zápisy blbosti v v Guinesce . Ušetříme miliony  i kdyby to mělo stát ( občany -ne stát )  miliardy ze soukromých kapes . Vivat debiliensis .

5.9.2007 12:04

Na koho se ma obratit cizinec

kdyz se mu v dusledku bio-nafty poskodi motor, myslim tim na kohgo v CR ?

5.9.2007 13:37

Re: Na koho se ma obratit cizinec

je to nařízení EU - tedy do Bruselu.

7.9.2007 10:38

Re: Re: Na koho se ma obratit cizinec

neí to nařízení z Bruselu nelži, oni nenařizují míchat biosložku do všecho a už vůbec nenařizují likvidaci možnosti jakékoiliv volby paliva ze strany zákazníka, tím že palivo bez biosložky nebude na trhu. To jen naši takyzákonodárci jsou tak vygumovaní. Totalita na modro, zeleno nebo rudo je stále totalita, jinak to asi myslet neumí. 

5.9.2007 9:35

Volte melouny,

vylágrují Vám motory !

5.9.2007 9:06

Bionafta je opravdu nesmysl

Pokud chcete používat biomasu, jednodušší je s ní topit. Celý ten drahý pochybný podnik odporuje zdravému rozumu.

5.9.2007 8:57

Zvaž tedy občane, komu dojde v našem právním státě dříve dech, dobře to rozvaž!!!

Co to má za smysl když jedni zavedou něco, co ničí práci druhých. Buďto je třeba přizpůsobit palivo, nebo naopak motory. Takto to vypadá že jeden velí plnou parou vpřed, druhý plnou parou vzad a oba říkají běda občane, jak nás neuposlechneš! Vždyť víž jak jsme mocní a ty proti nám nic nezmůžeš - my totiž máme dostatek peněz abychom se s tebou kočkovali u soudů třeba 100 let. Zvaž tedy občane, komu dojde v našem právním státě dříve dech, dobře to rozvaž!!! 

5.9.2007 8:41

Doporučuji všem udělat si tento pokus

Nalít do jedné skleničky čistou motorovou naftu a do druhé metylestet mastných kyselin řepkového oleje (MEŘO) a nechat tři měsíce stát. A pak se podívat na zbytek.

MEŘO má totiž tu vlastnost, že se prakticky během 20 dnů rozloží, kdežto polycyklické aromatické uhlovodíky v motorové naftěse rozkládají jen pozvolna. Proto méně zanáší nádrže, potrubí a čerpadla.

Motorová nafta má destilační křivku od 180 do 370 °C, kdežto MEŘO od 300 do 350 °C. Proto se hůře odpařuje a hůře spaluje. Nespálené zbytky mohou pak přecházet do motorového oleje. Je také agresivnější k pryži a nátěrům.

V současné době je zhruba čtyřikráte dražší než motorová nafta.  

5.9.2007 8:43

Re: Doporučuji všem udělat si tento pokus

je to široce organizovaný tunel;-P

5.9.2007 9:50

Re: Doporučuji všem udělat si tento pokus

doopravdy diky za vysvetleni

5.9.2007 13:52

Re: Doporučuji všem udělat si tento pokus

docela zajímavé info jen s několika nepřesnosti. pořád méně nepřesností než v článku samotném.

1) biopalivo má naopak čistící vlastnost a všechny nečistoty, které v nádrži jsou dokáže na sebe navázat a nádrž vyčistit.

2) 4x dražší je silně zavádějící a nevím proč uvádíte takový nesmysl, nebo to máte někde podložené?

3) 2% biosložky v motorové naftě její cenu zvýší o 0,12 Kč za litr, odtatní je jen využití situace a navýšení ceny distributorů - to jen pro úplnost

5.9.2007 8:40

Příčina bionafty?

Peníze. Chápejte, je potřeba abychom kupovali nepoškozující směs u pumpy, než si ji mohli míchat sami doma levněji. Aby mohla nafta výrazně zdražovat je nutné splnit alespoň jednu ze dvou podmínek: 1) Auta nebudou se směsí fungovat bezporuchově 2) Funkční směs již prodávat, tzn. zabránit přistupu k čisté naftě

5.9.2007 8:39

Škody bude proplácet Strana zelených

Bylo dohodnuto  na jednáních na Marsu, že škody za bionaftu budou proplácet členové Strany zelených ze svých kapes. Tedy ne z kapes daňových popltníků. Obracejte se proto na každého zeleného člověka.....

5.9.2007 8:35

Oficiálně to Škodovka neprohlásí

Kdyby totiž Škodovka oficiálně prohlásila,že jejich motorům (VW) škodí palivo s biosložkou,v ten okamžik by si VW v celé západní Evropě ani neškrtnul.

V Německu se tankuje bionafta i do kamionů. Já na ni jezdím roky,motor mám Japonské výroby.

5.9.2007 9:07

Re: Oficiálně to Škodovka neprohlásí

No, pokud se životnost motoru zkrátí o 30%, výrobci to patrně vadit nebude a Vy to těžko budete někde reklamovat.

7.9.2007 10:50

Re: Oficiálně to Škodovka neprohlásí

Do kamionů můžeš lít i lehký topný olej, takové hrnce sežerou všechno, ale tady jde o dieselové motory vyšlechtěné pro osobáky. To je jako když dáš závodnímu koňovi před startem zapařenou vojtěšku. Tak padne s kolikou. Promiň, že Ti to vysvětluji tak, aby jsi to pochopil i Tví kolegové. Vydáváte se za znalce, trousíte své pivní rozumy, ale všichni ví že jste téměř všichni od vidlí , protože dřív Vás v JZD nepustili ani na traktor.

5.9.2007 8:31

Biopaliva venkovu nepomohou

5.9.2007 8:13

Kratochvil je mizerny novinar

Vsera rekl jasne v radiozurnalu Riman, ze je oba nesmyslna.....experti automobilek nevidi v biopalivech problem pokud neprekroci 5% ...co z je u nas stanoveno normou ´jako horni mez.......bohuzel Kratochvil...pisalek clanku..je bud podplaceny..coz neni nic noveho nebo hloupy a spatny novinar..vsechny tri veci bych od LN necekal

5.9.2007 13:59

Re: Kratochvil je mizerny novinar

Neuvěřitelné jaké nesmysly a zavádějící informace poskytuje deník LN. silně se to podobá bulváru a článek je velice tendenční a naprosto zkreslující skutečnosti.

záměr či ne?

snaha vyvolat nesmyslnou debatu o škodlivosti 2% biosložky pro motory se daří. je to samozřejmě nesmysl. jedná se dokonce o normě, která by měla povolit biosložku do 10% v mn, protože to na motory nemá žádný negativní vliv, spíše naopak. viz Německo nafta se 7% a nikdo to neřeší.

5.9.2007 8:06

LN to s bojem proti biopalivům docela přehání

Sice se mi současný stav také nelíbí, spíš si myslím, že to co se dnes děje je nesmysl, ale přeháněním a polopravdami nikoho nepřesvědčí.

Myslím, že když už biopaliva, tak je možné v upravených vozidlech (třeba v zemědělství) spalovat čisté rostlinné oleje a ne řepku převážet po celé Evropě tam a zase zpátky a nesmyslně náročně z ní vyrábět bionaftu s příměsemi, které při vyšším podílu bionafty v naftě poškozují motory. To samé platí pro biolíh, alespoň pokud k jeho výrobě nevyužijeme odpadní teplo  z elektráren, protože jinak je lepší biomasu určenou k jeho výrobě spálit v kogeneračních zdrojích.

A hlavně se to nesmí přehánět, abychom místo ochrany přírody, nedosáhli přesného opaku;-(;-€.

5.9.2007 8:08

Re: LN to s bojem proti biopalivům docela přehání

Kde soudruh zasáhne, 100 let tráva neroste. A EU je banda soudruhů.

5.9.2007 8:10

Re: Re: LN to s bojem proti biopalivům docela přehání

Jojo a Busch taky:-) protoze ten je podporuje v USA ..haha rudy Bush ...ono by to chtelo i myslet ptaku :-)

5.9.2007 9:53

Re: Re: Re: LN to s bojem proti biopalivům docela přehání

uklidni se a vem si pilulku

5.9.2007 8:23

Re: Re: LN to s bojem proti biopalivům docela přehání

asi tak

5.9.2007 8:00

reakce na clanky LN o biopalivech

Povinne primichavani funguje v cele Evrope. Kdy byl posledni 2 roky napr.v Rakousku a tankoval, tak ani nevi,ze mel v nadrzi cca 4% metylesteru (bioslozka). Jinak - dle evropske normy na paliva je mozno davat do paliva 5% bioslozky a stale je to palivo dle normy. Spise se mi zda, ze si nekdo zaplatil slusnou PR ANTIKAMPAN. Ty argumenty pouzite jiz v uternim vydani LN jsou silne na vode! Spise se divim LN, ze se nechala do takovych to placenych clanku zatahnout!!!!!

5.9.2007 8:03

Re: reakce na clanky LN o biopalivech

Za vším bude imperialismus a velkokapitál, možná i reakce.  

5.9.2007 7:59

Vytírání očí

Bionafta se musí z něčeho vyrobit, musí se v něčem upravit, holedbají se, že ušetří přírodní suroviny a je to jen stupidní a nepromyšlený způsob jak lidem nakukat, že se něco dělá pro

ekologii a klesající zdroje nafty. Přitom je to nesmyslné jako větrné elektrárny. Výroba stojí víc než se ušetří. Všechno by se vždy mělo řádně propočítat na své původní prvky a nedávat jen na pochybené a pomýlené názory nedouků, kteří tvrdí, že se tím ušetří. Kdyby to bylo tak jednoznačné, tak se divím, že celý svět už nejezdí na líh.

5.9.2007 8:31

Re: Vytírání očí

tak to je pekna picovina:-)