5. května 2008 21:13 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Škodovky 'na skok' v zámoří

Hlavní partner hokejového mistrovství Škoda Auto nemá v Kanadě své zastoupení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní partner hokejového mistrovství Škoda Auto nemá v Kanadě své zastoupení. | foto: ČTK

QUEBEC/PRAHA Tolik škodovek, kolik se v těchto dnech prohání po ulicích kanadských městech Quebecu a Halifaxu, ještě na severoamerickém kontinentu nikdy nebylo. Coby hlavní sponzor mistrovství světa v hokeji zajišťuje Škoda Auto přepravu funkcionářů, rozhodčích a dalších akreditovaných účastníků turnaje.

„Máme zde 45 vozů, převážně Octavie a také Roomstery. Přímo na stadionech jsou pak vystaveny celkem čtyři bílé Superby,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské automobilky Jaroslav Černý. Jelikož Škoda Auto nemá v severní Americe zastoupení, musela všechna auta dovézt do Kanady lodí a na provoz svých vozů v průběhu hokejového turnaje získat speciální povolení kanadských úřadů. Škodovky v kanadských ulicích tak jezdí s českými poznávacími značkami.

Hokejové mistrovství světa představuje spolu s cyklistickými závody Tour de France či Giro d'Italia dominantní sponzorskou aktivitu Škody Auto. Oproti běžným zvyklostem však mladoboleslavská automobilka nevyužije turnaje v Kanadě k předvedení svých vozů co nejširší veřejnosti. „Na rozdíl od šampionátů v Evropě tentokrát nebudeme provádět prezentace ani testovací jízdy,“ potvrdil Černý.

Přestože je Škoda Auto nejvýznamnějším českým exportérem a vozy vyváží i do Číny, na americký trh podle vyjádření Černého vstoupit nehodlá. „Značka Škoda není v Americe známá a investice do posílení jejího image na tak obrovském trhu, jako je ten americký, by musely být nebývale vysoké,“ vysvětlil Černý.

Další podrobnosti
si přečtěte v úterním vydání deníku

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.