2. října 2007 16:33 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Skype se nedaří, odstoupil i zakladatel

Skype | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skype | foto: SkypeReprofoto

NEW YORK Zakladatel a ředitel služby pro telefonování přes internet Skype Niklas Zennstrom odstoupil z funkce. Skype patří společnosti eBay, která od Zennstroma a dalšího zakladatele Januse Friise službu před dvěma roky koupila za 2,6 miliardy dolarů (asi 51 miliard korun).

Společnost eBay současně oznámila, že z účetní hodnoty Skype odepíše až 1,2 miliardy dolarů. Akcionářům Skype se tak sníží částka, kterou jim slíbila eBay zaplatit v průběhu tří let od koupě v závislosti na tom, jestli se službě podaří splnit požadavky kladené na zisk, tržby a nárůst počtu uživatelů. Firma tak přiznává, že Skype nebyla natolik atraktivní investice, jak před dvěma lety předpokládala.

Transakce byla od začátku kontroverzní. Společnost eBay si od ní slibovala, že propojí internetové telefonování s aukční síní a platebním systémem PayPal. Skype ale příliš nevydělává; v posledním čtvrtletí se na celkových tržbách eBay podílel jenom devadesáti miliony dolarů. „Pokud vynecháte Skype, je pravda, že obchody jdou eBayi výtečně,“ řekl agentuře Reuters analytik společnosti Pacific Crest Securities Steve Weinstein.

Další podrobnosti
o problémech Skype
si přečtěte v zítřejším vydání deníku


 

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz