2. srpna 2007 20:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: V hračkách z Číny je olovo

Dítě s hračkou (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dítě s hračkou (ilustrační foto) | foto: UWE LEINČTK

PRAHA Rodiče by si opět měli dát pozor, jakou hračku své ratolesti koupí. Společnost Fisher Price, kterou vlastní světoznámý americký výrobce hraček Mattel, se totiž rozhodla stáhnout z trhu téměř milion a půl hraček vyrobených v Číně.

Vnitřní průzkum firmy ukázal, že barva hraček obsahuje nebezpečné množství olova, čímž byly porušeny bezpečnostní normy na ochranu zdraví dítěte. Z trhu se tak stahují například i v Česku oblíbené postavičky z televizního pořadu pro nejmenší Sezame, otevři se.

„Ještě jsme zdaleka neskončili s vyšetřováním, co se vlastně stalo. Zjistit původ problému bude dramatické,“ řekl britské zpravodajské agentuře BBC David Allmark, generální ředitel společnosti Fisher Price. Zda se budou stahovat hračky také na českém trhu, zatím nikdo zprodejců hraček nepotvrdil. Oslovení obchodníci totiž o novém případu výskytu škodlivých hraček včera nevěděli.


Další podrobnosti o problémových
hračkách z Číny
si přečtěte v zítřejším vydání deníku

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.