14. prosince 2007 19:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Za dopis i balík si připlatíme

Pošta - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pošta - ilustrační foto. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Posílání dopisů nebo balíků od Nového roku podraží. Za obyčejné psaní do padesáti gramů nebo pohled zaplatí člověk deset korun. Balík do dvou kilogramů podraží ze současných třiceti korun na třicet osm Kč.

Zvednou se ale ceny i za další služby, které Česká pošta nabízí. Například doporučené psaní bude stát dvacet šest korun místo současných devatenácti.

Pošta navíc nevylučuje další vlnu zdražování. V této souvislosti se mluví především o výplatách důchodů pro Českou správu sociálního zabezpečení.

Důvodem cenových změn je zdražování vstupů, které za poslední tři roky významně rostly, zatímco pošta služby nezdražovala. To se týká  zvyšování ceny plynu, elektřiny nebo pohonných hmot. Podle vyjádření představitelů pošty jsou některé ze služeb podniku nerentabilní. „Část našich služeb poskytujeme pod náklady. Ze zákona totiž máme povinnost doručovat jakékoli psaní kamkoli, i když by šlo jen o jeden pohled na samotu do hor,“ říká mluvčí České pošty Dita Václavíková.


Další podrobnosti
o dražších službách České pošty
si přečtěte v sobotním vydání deníku


Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz