19. listopadu 2008 19:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Manažeři očekávají masivní propouštění

Vrcholní světoví manažeři očekávají nárůst nezaměstnanosti již letos. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrcholní světoví manažeři očekávají nárůst nezaměstnanosti již letos. | foto: Lidové noviny

PRAHA Z výzkumu Institutu Korn/Ferry vyplývá, 85 procent vrcholných manažerů očekává v nastávajícím roce masivní propouštění na světovém pracovním trhu. Přitom více než tři čtvrtiny manažerů očekávají růst nezaměstnanosti již ve čtvrtém kvartále letošního roku.

Podle průzkumu vyjadřovali vedoucí pracovníci vysokou ochotu hledat pracovní příležitosti po celém světě. Kolem 84 procent vedoucích pracovníků uvedlo, že je ochotno se přemístit a 55 procent respondentů bylo ochotno přestěhovat se do jiné země za lepšími pracovními příležitostmi.

"Celková poptávka po talentovaných lidech bude v průběhu času stoupat a pracovní příležitosti pro talentované lidi se mohou vytvářet v jiných oblastech, než tomu bylo dosud," řekla Alice Punch z Korn/Ferry International v Praze. Nové příležitosti budou na větších nových a poměrně rychle rostoucích trzích v Asii, Rusku a Brazílii, dodala.

Výsledky průzkumu ukázaly rozdíly v otázce personálních plánů společností. Téměř polovina manažerů (47 procent) uvedla, že jejich společnost najímá další pracovníky i v současném ekonomickém prostředí. Dalších 27 procent uvedlo, že jejich firmy přestaly najímat další pracovníky. Na 26 procent respondentů uvedlo, že jejich společnost v současné době pracovníky propouští.

Průzkumu mezi vedoucími pracovníky konaného v září a říjnu 2008 se zúčastnili respondenti z více než 70 zemí. Institut Korn/Ferry Institute byl založen pro prezentaci globálních názorů týkajících se problémů v oblasti talentovaného řízení a vedení.

Institut zadává, vypracovává a zveřejňuje výzkumy v oblasti náboru vedoucích pracovníků a vyhledávání talentů. Korn/Ferry International je přítomna ve více než 40 zemích světa prostřednictvím 90 kanceláří s hlavním sídlem v Los Angeles.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.