Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

O 400 milionů se přihlásil manželský pár. Psychologa i finančního poradce odmítli

Peníze, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Manželský pár z Chrudimska, který před týdnem vyhrál rekordní částku ve hře Sportka, se v pondělí osobně přihlásil v budově Sazky ke své výhře. Z celkových téměř 400 milionů korun si v hotovosti převzal pouze část, a to 350 000 Kč. Zbytek sumy jim společnost Sazka přislíbila zaslat do Vánoc na bankovní účty.

Manželé dosud o výhře neřekli ani blízké rodině. Velkou část peněz chtějí věnovat na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem. "Část peněz hodlají výherci investovat pro budoucí generace a zbytek výhry jim pomůže splnit si své sny. Konkrétní být příliš nechtěli, nicméně hovořili o cestování a hezkém bydlení," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Čtěte k tématu

Rekordní výhra padla v prvním tahu nedělního losování Sportky 3. listopadu. Sázející uhodl díky náhodnému tipu všech šest čísel prvního tahu včetně posledního čísla hry Šance. Čísla 5, 8, 15, 23, 37, 39, 42 a 6 ze Šance výherci přinesla celkem 399,904.705 korun. Šance, že sázející při plném tiketu trefí stejná čísla jako vylosovaná, je přitom 1:6,7 milionu.

Odbornou pomoc odmítli

Společnost Sazka lidem, kteří se ze dne na den stanou milionáři, nabízí i odbornou pomoc. "Výhercům můžeme zprostředkovat rady například finančního poradce nebo psychologa, nicméně v tomto případě manželé o takový druh pomoci zájem neměli. Řekli, že si vše chtějí promyslet a zařídit sami," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Doposud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky. Nejvyšší individuální výhru získal sázející letos 15. října ve hře Euromiliony, vyhrál 126 milionů korun.

Sazka

Sazka

Za letošní rok eviduje Sazka 78 nových milionářů a jen mezi ně rozdělila více než miliardu korun. Povinnost vyplatit tak vysokou částku podle analytiků Sazku nijak neovlivní. Očekávají, že firma událost využije pro nalákání dalších sázejících.

V rámci co největší ochrany nových milionářů sázková kancelář garantuje, že jména, adresy i ostatní údaje zůstanou nezveřejněny. Podle loterijního zákona rovněž není možné vést o výhercích jakoukoliv evidenci. "Jediný, kdo zná jméno a adresu šťastného výherce, je ten, kdo s ním podepsal smlouvu," uzavřel Friedmann.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!