5. září 2007 15:40 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Mattel stahuje vadné hračky. I z Česka.

Doplňky k panenkám Barbie obsahují nebezpečné olovo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doplňky k panenkám Barbie obsahují nebezpečné olovo. | foto: ČTK

NEW YORK Největší výrobce hraček na světě - americký Mattel - má opět problémy. Musí totiž z trhu stáhnout více než osm set tisíc hraček vyrobených v Číně. Je to už potřetí za poslední dva měsíce, kdy Mattel musel k takovému kroku sáhnout.

Mluvčí české pobočky Mattelu Marie Kadlecová uvedla, že na českém trhu se nebezpečí týká zatím 1818 kusů hraček. Jedná se o pět doplňků k oblíbené panence Barbie. Čeští zákazníci proto mohou vrátit kabelku, postavičky psa a kočky nebo kuchyňský set, kde nevhodný nátěr obsahují talířky s krmením, salát a brambůrky.

Důvodem stahování výrobků z trhu je vysoký obsah olova v použitých barvách. Americká zpravodajská agentura CNN uvedla, že společnost objevila jedenáct druhů hraček, které musela stáhnout z prodeje. Vedle doplňků pro panenku Barbie se jedovaté látky objevily například u lokomotiv značky GeoTrax.

„Pokud rodiče najdou tyto výrobky u svých dětí, mohou je samozřejmě vrátit. Všem garantujeme vrácení peněz,“ dodala Kadlecová. Pokud tedy zákazníci ještě vlastní záruční list nebo pokladní stvrzenku, mohou reklamaci uplatnit přímo v místě prodejny.

Pokud už tyto doklady vyhodili, mohou se obrátit přímo na českou pobočku Mattelu, která sídlí v Praze na adrese Václavské náměstí 19. I v tomto případě jim budou peníze vráceny. V USA z prodejen zmizí celkem pět set třicet dva hraček a mimo území USA dalších tři sta osmnáct tisíc dětských hraček.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!