Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

mBank už nebude bankou bez poplatků, od srpna začne zdražovat

mBank už nebude bankou bez poplatků, přibližuje se ostatním | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy mBank už nebude bankou bez poplatků, přibližuje se ostatním | foto: Shutterstock

PRAHA Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Přesně těmito slovy je možné popsat strategii mBank, která se v Česku etablovala jako banka bez poplatků. Od letošního srpna ale bude všechno jinak, mBank se přibližuje konkurenci, a řadu služeb začne zpoplatňovat.

Ještě při vstupu na český trh v listopadu 2007 představitelé nové mBank slibovali, že ze strategie bankovního domu bez poplatků nesleví. Po necelých třech letech bankéři obrací a mBank se začíná přibližovat konkurenci, která již zdaleka není ke svým klientům tak cenově vstřícná.

Čtěte více:

Změna sazebníku je platná od 1. srpna 2010 a dotkne se klasických účtů mKonto. Klienti musejí počítat s tím, že nově budou limitováni v počtu bezplatných transakcí. Každý měsíc budou moci zdarma provést jen deset příkazů do jiné banky. Každý další příkaz bude stát tři koruny.

"Tento bod se dotkne méně než dvou procent našich klientů, kteří osobní účet mKonto využívají převážně k jiným než osobním účelům (především pro podnikání) a generují až několik set transakcí denně," uvedla banka.

Výraznou změnou pro klienty bude také zpoplatnění výběrů z bankomatů. Dosud měli lidé k dispozici tři bezplatné výběry v měsíci, a to z jakéhokoliv tuzemského bankomatu.

Přichází složitá matematika, aneb zaveďte si deníčky útrat

Od srpna se částka za výběry z bankomatů bude odvíjet podle toho, jaké útraty (bezhotovostní platby) klienti s kartou provedou. Pokud lidé utratí měsíčně bezhotovostně do dvou tisíc korun, první tři výběry z bankomatu budou za devět korun, další pak za 35 korun. Při vyšších útratách (do tří tisíc korun) bude první výběr zdarma, druhý a třetí za devět korun, zbylé pak opět za 35 korun. Dva výběry budou bezplatné při útratě od tří do čtyř tisíc korun. Tři výběry zdarma pak čekají pouze na ty, co utratí více než čtyři tisíce korun měsíčně.

Omezení platí i na výběr hotovosti v zahraničí. Zdarma budou bankomaty sloužit těm, co vyberou ekvivalent minimálně 2500 korun. Ostatní zaplatí za výběr 35 korun.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...