17. ledna 2014 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Lidé ruší zimní dovolené, o to více utratí v létě

Klínovec. Aktuální foto ze 7. 1. 2014 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klínovec. Aktuální foto ze 7. 1. 2014 | foto: www.holidayinfo.czReprofoto

PRAHA Teplé počasí a nedostatek sněhu na tuzemských horách, které přiměly řadu lidí k rušení lyžařských pobytů, povedou k vyššímu zájmu o letní dovolené. U mnoha rodin tak dojde k odložené kupní síle, uvedla analytická společnost Mag Consulting.

"Zhruba jedna třetina této kupní síly bude opět realizována v cestovním ruchu, a to zejména ve formě letních zájezdů k moři. Dvě třetiny odložené kupní síly budou realizovány mimo cestovní ruch např. při rekonstrukci bydlení, na vybavení domácnosti atd," uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

Také podle marketingového ředitele CK Exim tours Stanislava Zímy se špatná zimní sezóna promítne pozitivně do letní. "Rodiny, které mají rozpočet na dovolené ohraničený, ty prostředky, které nevyužily, přesunou na léto," myslí si Zíma.

Vlekaře čeká špatná sezóna

Podle Beránka bude letošní lyžařská sezóna patřit k nejhorším v posledních letech. Ochlazení v uplynulých dnech mírně pomohlo provozovatelům lyžařských areálů. Mohou vyrábět technický sníh, a o víkendu by se tak mohly rozjet některé vleky, které minulý týden stály. Situace však ani zdaleka není ideální, mnoho sjezdovek zůstane i přes zlepšení podmínek zavřených. Zejména některé areály v nižších polohách dokonce zvažují, že letošní sezonu úplně vypustí.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz