Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Metro získalo soupeře

PRAHA Pražané si již mohou číst ve dvou bezplatných denících. Po Metru se jim do ruky dostal jeho konkurent s názvem 24 hodin, který vydává společnost Ringier.

Titulní strana nabízí články především na pražská témata, dalších 19 stran včetně inzerce je věnováno zpravodajství z hlavního města a celé republiky, dále z ekonomiky, sportu i zahraničí.

Již dříve Ringier oznámil, že deník zaměří především na mladé. Tomu odpovídají i rubriky věnované společnosti, internetu a mobilním telefonům. Nechybí dvoustránkový servis kulturních tipů pro Prahu. Vedením redakce byli podle tiráže deníku pověřeni Michal Hrbek a Petr Kamenický.

Dosud jediným bezplatným deníkem v Praze a okolí byl list Metro, který patří švédské skupině MTG. Ta je od konce září spoluvlastníkem televize Prima. Každé vydání Metra četlo podle průzkumu Media projekt společností GfK a Median od dubna do září v průměru 158.000 čtenářů, což je o 2000 lidí méně než v období od ledna do června. Ringier před nedávnem přišel s novým týdeníkem nazvaným Nedělní Sport. Společnost vydává především deníky Blesk a Sport, týdeníky Reflex či ABC, titul Nedělní Blesk a další. 

Zhruba před měsícem se na trhu deníků objevil také nový titul Šíp, který vznikl přeměnou regionálního Večerníku Praha na celostátní list. Zpravodajský deník s bulvárními prvky vydává vydavatelství Vltava-Labe-Press.

Ještě na jaře by se měl na trhu objevit další nový deník, který připravuje vydavatel Sebastian Pawlowski. Jeho společnost Mediacop nyní vydává zpravodajské časopisy Týden a Instinkt a týdeník Nedělní svět, Pawlowského firma Ebika pak na trh před rokem pustila bulvárně laděný nedělník Aha!, letos v srpnu pak sesterský Aha! Sport.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!