9. dubna 2013 13:18 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Mezi jídlem v Penny marketu pobíhaly myši, inspekce obchod zavřela

Inspekce uzavřela Penny Market v Karlových Varech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inspekce uzavřela Penny Market v Karlových Varech | foto: SZPI

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce v pondělí zavřela prodejnu Penny market v Karlových Varech v ulici Stará Kysibelská. Důvodem byl myší trus v prodejně a další stopy po výskytu hlodavců včetně ožraných potravin.

Inspekce zjistila, že prodejna nesplňovala podmínky, které by umožňovaly zachovat zdravotní nezávadnost potravin, prodejnu tedy ihned uzavřela a zakázala prodávat potraviny, které nesly stopy přítomnosti hlodavců.

ČTĚTE TAKÉ:

Penny market zajistil pomocí specializované firmy deratizaci a po opakované kontrole mohl opět otevřít. Inspekce zahájila s provozovatelem správní řízení o uložení sankce.

V letošním roce měl Penny market problémy v Blansku. Inspekce zde v únoru našla nadstandardně velké množství zkažených uzenin, masa a sýrů. Podle mluvčího inspekce Pavla Kopřivy se za tyto prohřešky uděluje obvykle pokuta v rozmezí desetitisíců až statisíců korun.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?