Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
11. března 2009 19:57 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Mezi nejbohatšími lidmi světa je i Kellner. Na 76. pozici

Nejbohatší Čech Petr Kellner si podle serveru iDnes.cz v žebříčku oproti loňsku polepšil, když poskočil z 91. na 76. příčku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejbohatší Čech Petr Kellner si podle serveru iDnes.cz v žebříčku oproti loňsku polepšil, když poskočil z 91. na 76. příčku. | foto: PPF

NEW YORK Bill Gates se vrátil do čela žebříčku nejbohatších lidí světa sestavovaného časopisem Forbes, ze kterého ho loni sesadil americký investor Warren Buffett. Tomu letos s majetkem 37 miliard dolarů (784,4 miliardy Kč) scházely na Gatese 3 miliardy a obsadil tak druhou příčku. Globální krize si ale vybrala mezi nejbohatšími lidmi světa své oběti. Počet miliardářů se proti loňskému roku snížil o třetinu na necelých osm set.

Nejbohatší Čech Petr Kellner si podle v žebříčku oproti loňsku polepšil, když poskočil z 91. na 76. příčku. Uvedl to server iDnes.cz. A to i přes to, že se majetek spolumajitele skupiny PPF meziročně snížil o 3,3 miliardy dolarů.

Mezi ženami je nejbohatší Alice Waltonová z rodiny, které patří americký obchodní řetězec Wal-Mart. Alice Waltonová s majetkem 17,6 miliardy dolarů obsadila 13. příčku, hned za ní skončila další členka rodiny Waltonů, Christy Waltonová.

Nejbohatší Čech Petr Kellner si v žebříčku oproti loňsku polepšil, když poskočil z 91. na 76. příčku.

Miliardáři na seznamu Forbesu pocházejí z 52 zemí. Nejvíce z nich (359) je z USA. Evropa má v žebříčku 196 zástupců, Asie 130, Blízký východ a Afrika společně 58 a Latinská Amerika 50.

I miliardáři prodělávají

Newyorský starosta Michael Bloomberg patří k několika málo zástupcům v žebříčku, jejichž majetek loni navzdory krizi vzrostl. Mediální magnát loni zvýšil svůj majetek o 4,5 miliardy dolarů na celkových 16 miliard a obsadil v žebříčku 17. příčku.

Nejmladším miliardářem je pětadvacetiletý princ Albert von Thun und Taxis na 318. příčce. Loňský nejmladší miliardář, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg (24) letos ze seznamu vypadl.

Na osmé místo ze čtvrtého se propadl indický ocelářský magnát Lakshmi Mittal, který je majitelem největší ocelárenské skupiny na světě ArcelorMittal, a vlastní také bývalou ostravskou Novou huť. Jeho majetek Forbes odhaduje na 19,3 miliardy, loni to bylo 45 miliard dolarů.

ČTK
Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

POHLED: Talent, či Padája? Uměl Abraham závodit, nebo byl protežovaný?

Motocyklový závodník Karel Abraham při závodu MotoGP v Brně (17. srpna 2014) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V pátek večer mu přišel e-mail. Otevřel ho, lejstro ve španělštině pomocí internetového překladače přečetl, aby...

Premium

Chybí mi u nás výchova k práci. A vůle nechat lidi dělat, říká Pohlreich

Zdeněk Pohlreich v kuchyni své restaurace Divinis oceňované opakovaně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chod jeho restaurací už na něm nestojí, může se víc věnovat rodině, vlastnímu vydavatelství i sobě. Udržuje se v...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.