25. dubna 2007 18:46 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Míl obhájil křeslo ve Svazu průmyslu

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR  Jaroslav Míl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Míl. | foto: Jan TřeštíkČTK

PRAHA Dosavadní předseda Jaroslav Míl povede Svaz průmyslu a dopravy další čtyři roky. Míla, který neměl protikandidáta, podtořilo téměř devadesát procent delegátů, řekla mluvčí svazu Blanka Růžičková.

Nově zvolenými viceprezidenty se stali personální ředitel Škody Auto Martin Jahn a generální ředitel společnosti Siemens v ČR Pavel Kafka.

Svaz průmyslu a dopravy

Členskou základnu Svazu průmyslu a dopravy tvoří 27 kolektivních členů - svazů, sdružení nebo asociací - a 122
členských firem. Členy Svazu je přímo či přes oborová sdružení více než 1500 subjektů. V posledních třech letech počet členských firem vzrostl o 24 procent.

Míl převzal vedení Svazu průmyslu a dopravy, který je jedním z nejvýznamnějších zástupců zaměstnavatelské a podnikatelské sféry, před čtyřmi lety. Porazil tehdy Stanislava Kázeckého.

Podle informací týdeníku Euro měli oba muži soupeřit o vedení i nyní. Viceprezident Svazu průmyslu Kázecký ale nakonec proti Mílovi nekandidoval. Valné hromady se zúčastnilo pět desítek delegátů zastupujících členské firmy a subjekty.

Členové svazu jsou s Mílovým působením většinou spokojeni. Od Míla si slibovali větší razanci, což se podle nich potvrdilo. Míl prý Svaz zmodernizoval a pozvedl také jeho prestiž. V posledních měsících se například snažil prosadit odklad účinnosti zákoníku práce, který začal platit v lednu 2007.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!