29. července 2013 18:40 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ bude platit nájem miliardáři Vítkovi, 'koupil' její sídlo

Podnikatel Radovan Vítek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radovan Vítek. | foto: Stanislav PeškaČTK

PRAHA Miliardář Radovan Vítek podle deníku Insider ovládl realitní fondy skupiny Orco Endurance Office I a Endurance Office II. Vítek řekl, že informace nebude komentovat. Hodnota fondů převyšuje 330 milionů eur (zhruba 8,5 miliardy korun), jejich součástí je několik lukrativních nemovitostí v Praze, Varšavě a Budapešti, například sídlo ČEZ na pražské Pankráci.

Už v dubnovém rozhovoru pro agenturu Bloomberg Vítek bez bližších informací řekl, že má zájem o "dva realitní fondy s aktivy ve střední Evropě".

ČTĚTE TAKÉ:

Vítkova CPI patří k největším realitním investorům v Česku. Vlastní celkem 12´600 nájemních bytů, a po společnosti RPG Byty je druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v tuzemsku.

ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které...

Budova ČEZ

Skupina CPI má rovněž pod kontrolou a ve správě stovky tisíc metrů čtverečních obchodních ploch a kanceláří, vlastní i hotely a sklady. Hodnota majetku skupiny loni vzrostla na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy korun.

Vítek je podle dřívějších informací serveru Patria přes společnosti Gamala a Crestline dominantním akcionářem skupiny Orco.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.