Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Milion Toyot čeká zřejmě oprava motoru

TOKIO Pouhý měsíc poté, co se rozhodla japonská automobilka Toyota svolat na opravu rekordní počet vozů kvůli závadě reflektorů, uvažuje o stejném kroku u 1,05 automobilů. Tyto vozy z evropského a asijského trhu mohou mít závadu na naftovém motoru.

Firma nyní zkoumá, jakým způsobem se automobily využívají, aby zjistila, zda je toto opatření nezbytné. Toyota již oznámila, že kvůli možné korozi některých součástek motoru svolá 246.592 vozů v Japonsku.

Společnost obdržela v souvislosti s touto závadou 169 stížností od japonských motoristů, nebyly však hlášeny žádné nehody.

Již minulý měsíc Toyota uvedla, že svolá po celém světě k opravě rekordních 1,41 milionu vozů kvůli potížím se systémem pro ovládání reflektorů. Dodala, že jde o největší opatření tohoto druhu v historii firmy.

Provozní zisk automobilky Toyota Motor se ve druhém finančním
čtvrtletí končícím v září snížil o 3,2 procenta na 404,3 miliardy jenů (87 miliard Kč) kvůli větším výdajům na nové továrny. Firma však počítá s rekordním celoročním ziskem díky nárůstu tržeb, k němuž by měla přispět slabší domácí měna.
 
Toyota je již nyní největší světovou automobilkou podle tržní hodnoty. V objemu prodeje navíc rychle dohání současnou jedničku General Motors. Firma hodlá během příštích deseti let ovládnout 15 procent světového trhu s osobními automobily.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...