Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Milionář Bakala zachrání časopis Respekt

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: Lidové noviny

PRAHA Podnikatel Zdeněk Bakala se dohodl na finančním vstupu do časopisu Respekt. Časopis vydává společnost R-Presse, jehož většinovým majitelem je senátor Karel Schwarzenberg.

Sdělil to dnes Vladimír Bystrov ze spolupracující PR agentury Bison & Rose, konkrétní výši Bakalova finančního vstupu ale neupřesnil. V tuto chvíli však nový investor poskytl časopisu překlenovací úvěr ve výši 20 až 30 milionů korun.

Ten by měl být v budoucnu vhodnou formou kapitalizován. Cílem by podle dohody Schwarzenberga a Bakaly mělo být převedení majetkových vkladů hlavních akcionářů na speciálně zřízenou neziskovou organizaci, která by zajistila časopisu potřebnou nezávislost a zároveň garantovala, že generovaný zisk bude investován zpět do časopisu.

"Velikost investice není zatím s konečnou platností určena, bude to záviset na investičních potřebách vydavatelství," uvedl v dnešní tiskové zprávě Bakala. "Aktuální úvěrový rámec se dnes pohybuje v rozmezí 20 až 30 milionů korun," dodal.

Detailní struktura majetkového uspořádání zatím není podle informací zástupců aktérů obchodu definitivně stanovena, o konkrétní podobě se ještě v těchto dnech jedná.

Investice má poskytnout časopisu prostředky na potřebný rozvoj. "Není mou snahou jakkoli ovlivňovat chod časopisu, tím méně jeho obsah," uvedl dále Bakala. Cílem je podle něj umožnit časopisu, aby se na jeho tvorbě a vydávání podíleli špičkoví profesionálové, kteří zaručí týdeníku zájem čtenářů i inzerentů.

"Tedy dvou cílových skupin, bez nichž se vydávání žádného periodika neobejde. Pokud se to podaří, budu i tuto svou značně nekomerční investici považovat za úspěšnou," míní Bakala.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...