29. března 2014 19:24 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Mimořádný provoz. Úředníci přijali 13 500 přiznání daní

Daňové přiznání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Na stovce finančních úřadů, které byly mimořádně v provozu, lidé odevzdali 13.500 přiznání daně z příjmu fyzických osob. V porovnání s loňským rokem byl ale zájem poplatníků o tuto sobotní službu o něco nižší. Výjimkou byla jen Vysočina, kde úředníci přijali zhruba o 50 daňových přiznání více než loni.

ČTK to sdělila mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

  • Přiznání je třeba odevzdat a daň zaplatit do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července.

Důvodem nižšího zájmu o provoz finančních úřadů bylo podle mluvčí zřejmě to, že nejzazší termín pro podání přiznání letos připadl až na úterý. "V minulém roce sice připadl také na úterý, ale pondělí bylo velikonoční, finanční úřady měly zavřeno, poplatníkům proto loni přišla více vhod pracovní sobota než letos," uvedla mluvčí.

Doplnila, že finanční správa proto očekává větší nápor lidí v pondělí a úterý. Všechny finanční úřady a jejich územní pracoviště budou pro ně otevřeny od 8:00 do 18:00.

Poštou i přes internet

Lidé ale nemusejí s daňovým přiznáním jen na finanční úřad. Formulář mohou také zaslat poštou nebo ho podat přes internet. Například internetové stránky Finanční správy umožňují elektronicky vyplnit jakýkoli formulář daňového přiznání včetně kontroly správnosti propočtu.

Navíc je možné vyplněné daňové přiznání zaslat elektronicky na finanční úřad prostřednictvím daňového portálu nebo datové schránky. Zůstává i možnost daňové přiznání pouze elektronicky vyplnit, poté vytisknout a zaslat na finanční úřad poštou nebo doručit osobně.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz