13. srpna 2007 17:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ministerstvo přidá na opravy mostů miliardu

Stavba mostu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba mostu (ilustrační foto) | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Na opravy mostů půjde příští rok o 900 milionů korun více, řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. O rozpočet se podělí ministerstvo a evropské fondy.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) vynaloží příští rok na opravy mostů celkem 4,2 miliardy korun. Na havarijní stav některých mostů upozornily v petici Mosty, věc veřejná stovky architektů a stavařů. V havarijním stavu jsou například některé mosty a dálniční nadjezdy na dálnici D1.

Z celkových 4200 mostů na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích první třídy je podle statistik ministerstva dopravy ve špatném stavu sedm procent. "Víme o tom, ale jsme limitování penězi," řekl Hanzelka. Stejná částka jako příští rok půjde na opravy mostů každoročně do roku 2010.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz