Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Módní přehmaty, které vás mohou připravit o místo

.I ten nejlepší outfit se může proměnit v noční můru, pokud je příliš volný přes boky, nebo pokud jsou knoflíky na hrudníku našponované. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy .I ten nejlepší outfit se může proměnit v noční můru, pokud je příliš volný přes boky, nebo pokud jsou knoflíky na hrudníku našponované. | foto: Shutterstock

PRAHA Mnoho žen se dopouští v profesionálním životě hned několika faux pas. Nedostatek soudnosti tak často může vést k tomu, že vytoužené místo dostane lépe oblékaná kolegyně. Nejde přitom o nic osobního, je to jednoduše byznys.

Pokud jde o vhodný oděv do práce, ženy mají sice větší možnosti, zároveň se ale častěji mohou dopustit přehmatu. Způsob, jakým se oblékají, proto podstatně ovlivňuje i jejich pracovní zařazení.

Podle časopisu Forbes je nejčastějším prohřeškem žen příliš velký výstřih. "V pracovním prostředí je to rozptylující a nevhodné." říká Ginger Burr, autorka knihy Módní tajemství, která vám matka nikdy neřekla.

Příliš vyzývavé oblečení působí nekompetentně

"Oblékat se příliš sexy může mít i psychologický efekt na vaše nadřízené," říká Peter Glick, profesor psychologie na Lawrencově Universitě ve Wisconsinu. Studie, kterou Glick publikoval v čtvrtletníku Psychologie žen, ukazuje, že ženy na vysokých pozicích, které se oblékají sexy, jsou všeobecně považovány za méně kompetentní, a to bez ohledu na jejich skutečné schopnosti.

Takové ženy jsou také v porovnání s umírněnějšími kandidátkami častěji opomíjené, když se jedná o povýšení. "I když vaše pozice nevyžaduje styk se zákazníky, vaše vizáž stále působí na vašeho šéfa, popřípadě na budoucí nadřízené," vysvětluje ředitelka personálního oddělení pojišťovací společnosti ING Heather Kleis.

Podle Blurrůvé, která pomáhá klientům vybrat ideální oblečení na pohovory, jsou nejdůležitější detaily. "Pokud se o práci uchází dva lidé, stejně kvalifikovaní, tak nevyberou toho, který má ošoupané boty."

Žebříček módních prohřešků podle Forbesu:


1) Příliš velký výstřih
Studie ukazují, že příliš vyzývavě oblečené ženy jsou v práci často hůře hodnocené, než konzervativnější kolegyně. Studie ukazují, že příliš vyzývavě oblečené ženy jsou v práci často hůře hodnocené, než konzervativnější kolegyně.

2. Příliš krátká sukně
Nošení minisukní vysílá vzkaz, že se pokoušíte kompenzovat nedostatek schopností oblečením. "Kolena jsou vizuální kotva," vysvětluje Pachterová. "Stahují pohled dolů a lidé při kontaktu s vámi ztratí oční kontakt." 

Nošení minisukní vysílá vzkaz, že se pokoušíte kompenzovat nedostatek schopností oblečením.

3. Průhledné oblečení
Letní materiály jsou příjemné a vypadají pěkně, jenže při nevhodném osvětlení mohou ukázat nežádoucí detaily.

Letní materiály jsou příjemné a vypadají pěkně, jenže při nevhodném osvětlení mohou ukázat nežádoucí detaily.

4. Vykukující spodní prádlo
Se stále rozšiřující se nabídkou spodního prádla není důvod, aby z trička koukala ramínka nebo ze sukně kalhotky. Ke každému oblečení existuje ideální spodní prádlo, jde jen o to si dát tu práci a outfit sladit.

Ke každému oblečení existuje ideální spodní prádlo, jde jen o to si dát tu práci a outfit sladit.

5. Oblečení pro volný čas
Plážové oblečení, žabky, sandály. Nic nesrazí váš profesionální kredit tak, jako když přijdete do práce v oblečení na pláž.

Plážové oblečení, žabky, sandály. Nic nesrazí váš profesionální kredit tak, jako když přijdete do práce v oblečení na pláž.

6. Příliš mnoho doplňků
Zlaté pravidlo pokud se jedná o doplňky k oblečení do práce: méně je více. Velké množství šperků vypadá lacině.

Zlaté pravidlo pokud se jedná o doplňky k oblečení do práce: méně je více. Velké množství šperků vypadá lacině.

7. Špatně padnoucí oblečení
I ten nejlepší outfit se může proměnit v noční můru, pokud je příliš volný přes boky, nebo pokud jsou knoflíky na hrudníku našponované. Pokud není velikost úplně ideální, není nic lehčího, než si oblečení nechat upravit přesně podle vašich představ u krejčího.

I ten nejlepší outfit se může proměnit v noční můru, pokud je příliš volný přes boky, nebo pokud jsou knoflíky na hrudníku našponované.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
RECRUITER/CONSULTANT Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 28 000 - 48 000 Kč