23. dubna 2013 15:53 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Mrtvá myš v hromádce trusu překvapila inspekci, obchod čeká deratizace

Inspekce zjistila v prodejně potravin v Nové Vsi rozsáhlý výskyt myšího trusu včetně mrtvého těla hlodavce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inspekce zjistila v prodejně potravin v Nové Vsi rozsáhlý výskyt myšího trusu včetně mrtvého těla hlodavce. | foto: SZPI

MĚLNÍK Úklid a deratizaci nařídila Státní zemědělská inspekce prodejně potravin Radek Petr v Nové Vsi na Mělnicku. Protože potraviny se nacházely v prostředí tak zamořeném myším trusem a dokonce i tělem mrtvého hlodavce, inspekce obchod neprodleně uzavřela a zahájila řízení o udělení pokuty.

Prodejna v Nové Vsi rozhodně nespňovala podmínky k uchování zdravotní nezávadnosti potravin. V přepravce na pečivo inspektoři našli mrtvou myš obklopenou značným množstvím trusu.

Provozovatel také nebyl schopen předložit potvrzení o provedení deratizace. „Opatření pro regulaci škůdců byla zcela nedostatečná,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

„Inspekce provozovateli nařídila, aby provedl celkový úklid zázemí, prodejní plochy i regálů a zajistil odbornou deratizaci. Pro uvedená pochybení zahájíme s provozovatelem správní řízení o uložení sankce,“ dodal Kopřiva.

mevMartin Nevyhoštěný

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)