14. března 2007 10:50 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Muži si za vraždu stařenky odsedí 14 let

BRNO Brněnský krajský soud poslal na čtrnáct let do vězení Antonína Hoštického a Karla Zoubka, kteří v roce 2001 zavraždili v Bojanovicích na Břeclavsku důchodkyni.

Z domu oběti domu si přitom odnesli pouhých tisíc korun. Soud tak potvrdil verdikt, který v kauze vynesl před dvěma roky. Jeden z odsouzených se odvolal. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Podle obžaloby se dvojice před šesti lety vloupala jednoho letního večera do domku sedmaosmdesátileté ženy v Horních Bojanovicích. Mladíci byli přesvědčeni, že má doma schovány své úspory. Žena se ale probudila. Muži ji začali dusit polštáři. Při útoku žena zemřela. Její tělo položili pachatelé na zem u postele a zakryli jej textiliemi. V domku nalezli jen malou hotovost.

Pitva prokázala, že žena dostala při dušení infarkt, jemuž záhy podlehla. Obhajoba Hoštického a Toubka na to poukazovala s tím, že dvojice přímo nezavinila smrt seniorky.

Poté, co padl první rozsudek v kauze, vrchní soud nařídil, aby brněnský krajský soud ještě podrobněji zkoumal příčiny smrti důchodkyně.

Soud proto nechal vypracovat nový znalecký posudek, z něhož jasně vyplývá, že oběť zemřela v důsledku cizího zavinění, řekla novinářům po vynesení rozsudku žalobkyně Ludmila Doležalová. S výší trestu pro muže je spokojena. Vzdala se práva na odvolání.

Zoubek tvrdí, že na místě činu nebyl. Nedokáže ale říci, kde se v době činu nacházel. Hoštický uvádí, že vraždil Zoubek. Oba z vraždy usvědčily nejen důkazy, ale i bývalá přítelkyně Hoštického Markéta Štekrová. Soudu řekla, že jí bývalý partner sám prozradil okolnosti vraždy. Uvedl prý, že seniorku zadusili společně.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz