Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Myši ve zlínském Intersparu za sebou nechaly spoušť

Myši řádily i v regálech s arašídy a slaným pečivem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Myši řádily i v regálech s arašídy a slaným pečivem. | foto: SZPI

ZLÍN Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela prodejnu Interspar ve Zlíně - Prštném. Při úterní kontrole zde našla myší trus a ohlodané potraviny. Inspektoři zjistili pět ohnisek výskytu škůdců, čtyři na prodejní ploše a jedno v zázemí prodejny.

Zaměstnance Intersparu čekal přes noc velký úklid, a protože provozovatel nedostatky promptně odstranil, inspekce souhlasila s tím, aby byl obchod ve středu opět otevřen.

"Stopy činnosti hlodavců – zejména myší exkrementy a potraviny s myším požerem – byly zaznamenány v regálech se slaným pečivem, moukou, těstovinami a v sekci se zdravou výživou, bio a dia potravinami," uvedl Kopřiva.

Myši si pochutnaly i v regálech se zdravou výživou a dia potravinami.

Myši si pochutnaly v regálech se zdravou výživou a dia potravinami.

Myši řádily i v regálech s arašídy a slaným pečivem.

Řádily ale i v regálech s arašídy a slaným pečivem.

Cukrovinky rovněž viditelně okousané hlodavci inspekce našla v koši s vyřazenými a prošlými potravinami, dále inspektoři nalezli stopy trusu na paletách a u stěn ve skladu se suchými potravinami.

Dodal, že provozovatel potravinářského podniku nezajistil dodržování správné hygienické praxe včetně ochrany potravin před kontaminací a přijal zcela nedostatečná opatření na regulaci škůdců.

Řešení v podobě pastiček pod regály příliš úspěšné nebylo.

Řešení v podobě pastiček pod regály příliš úspěšné nebylo.

"Inspekce proto na místě obchodníkovi uložila zákaz užívání prostor a zároveň nařídila stažení všech potravin, u kterých hrozí riziko kontaminace z důvodu přítomnosti škůdců," uvedl Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

Inspekce provozovateli nařídila, aby neprodleně provedl deratizaci všech postižených prostor a zajistil úklid prodejny i zázemí. "Po kontrole splnění všech uložených opatření inspekce dnes zákaz užívání prostor v předmětné prodejně uvolnila," doplnil Kopřiva s tím, že inspekce s provozovatelem kvůli zmíněným nedostatkům zahájí správní řízení o uložení sankce.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...