6. listopadu 2008 7:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Na Obamu Češi prosázeli miliony

Sázková kancelář - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Barak Obama se ještě nestihl ujmout prezidentského úřadu a mnoho Čechů slaví. Někteří totiž na Obamovo vítězství vsadili i statisícové částky.

„Největší výhru zaznamenal sázkař z pobočky Florenc, který na Obamu vsadil sto šedesát šest tisíc v kursu 1,9 a vyhrál tři sta patnáct tisíc korun,“ informoval mluvčí Fortuny Tomáš Bahník.

Čeští sázkaři celkem prosázeli miliony korun. Například v Tipsportu lidé utratili dva miliony korun. Klienti Fortuny na Obamu vsadili zhruba dva a půl milionu korun, kdežto na jeho soka Johna McCaina asi dva miliony korun. Internetová sázková kancelář Bwin zaznamenala sázky za zhruba tři a půl milionu korun.

Největší zklamání zažil jeden zákazník Fortuny. „Jeden optimista neudělal dobře, věřil McCainovi a vsadil na něj šest set tisíc korun,“ uvedl Bahník.

Sázkové kanceláře přiznávají, že na volbách prodělaly. „Vzhledem k vítězství demokratického kandidáta vyplácíme zhruba tři miliony korun,“ potvrdil Jiří Hadrava z Tipsportu. Kanceláře ale očekávají, že ke zmírnění nebo vyrovnání ztráty přispějí právě lidé, kteří vsadili na McCaina. „V případě McCainova úspěchu by totiž lidé vydělali více než šestinásobek vsazené částky, u Obamy pouze několik procent,“ vysvětluje mluvčí Bwin Ondřej Schmidt.

Lidé ale nesázeli pouze tikety. Mnozí z nich se vsázeli mezi sebou, buď o peníze, nebo třeba večeři. Například František Kozel z jedné pražské firmy věřil McCainovi a vsadil se s kolegou o pět set korun. „McCain byl můj favorit od začátku. Bohužel asi jen můj...“

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.