Diskuse k článku: NAVRÁTIL: Plán populační megaexploze

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 2.3.2011 17:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 2.3.2011 17:37

Nedokonalá reflexe reality

V ekonomikách (výrobky a služby) roste produktivita práce, proto "bohatneme" (stačí se ohlédnout a provést si analýzy třeba co 5 let zpět, tak do roku 1981.Pokud nás bude o 8 milionů více jaká bude lidská produktivita práce? Kolik bude pracovat robotů a jaká bude jejich produktivita práce? Vynálezy a technický a technologický pokrok a dostatek energie je základem bohatství. Účastněte se exkurze do nějaké automobilky, elektrárny, výrobny převodovek, elektrotechnické firmy, atp., ale stejně někdy na jaře či na podzim se zastavte v polích a hledejte zemědělce, jeden v traktoru oře o šířce 10m, atd. Zastavte se v lese a sledujte kácení stromů či se pak jeďte podívat co se děje na moderní pile a co vše vznikne, atd., atp., či sledujte s jakou rychlostí se staví domy, či silnice, atd.

V. Kolman 2.3.2011 9:29

TENTO NÁPAD JE UŽ VELMI DLOUHO ZNÁM.....

....pod názvem: "LETEDLO".

        Kdyby se tu megaexplozi nějakému šílenci opravdu podařilo uskutečnit, tak by byla možná(?) zajištěna rozumná penze pro naší generaci, ale generace příští by pochcípaly hlady, protože by je Země neuživila. Daleko dříve by ovšem vzrostla agresivita a další mechanismy, známe z živočišné říše, které by vedly ke snížení přemnoženého živočišného druhu "homo sapiens" :-))

V. Mikula 1.3.2011 20:39

Takové návrhy si nechte na 1.dubna!

R. Kirsch 1.3.2011 18:25

Elegantni a soudobe reseni!

No, domnivam se, ze cesky narod v soucasnem slozeni a ekonomicke situaci tezko nekdo donuti zvysit sesti ci sedminasobne pocet svych potomku! Mam ale jiny navrh! Staci se podivat kamkoliv na Zapad ci sever do Skandinavie a mame reseni i pro Cesko: otevrit hranice muslimum z Asie a cernym obyvatelum Afriky. Z Afriky by pritom bylo nejefektivnejsi pozvat Nigerijce - tech se chce dostat kamkoliv do Evropy takovych osmdesat milionu! Byl jsem tam pracovne temer ctyri roky, tak vim, o cem tady pisu. Zruste viza pro Nigerijce a pujdou k nam pesky a osmistupem!