1. března 2009 10:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejabsurdnější poplatek? Za bankovní vklad

Banka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banka - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Poplatek za nadměrný vklad zvítězil ve čtvrtém ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Ve finále ankety serveru www.bankovnipoplatky.com pro něj hlasovala třetina účastníků z Česka a Slovenska.

Na druhém místě skončil s 23 procenty poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet a třetí byl poplatek za připsání úroku, pro který hlasovalo 18,5 procenta účastníků ankety. ČTK o tom dnes informoval provozovatel serveru www.bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Celkem ve čtvrtém ročníku ankety hlasovalo 33.726 bankovních klientů. Ve finálovém kole se ankety zúčastnilo 5783 respondentů. Z ČR hlasovalo 4095 lidí a ze Slovenska přišlo 1688 hlasů. "Pořadí na prvních třech místech bylo v ČR a SR naprosto totožné," podotkl Nacher.
Výsledky finálového hlasování

1. poplatek za nadměrný vklad 33,17 %

2. poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet
23,02 %

3. poplatek za připsání úroku
19,93 %

4. poplatek za vložení variab. symbolu do příkazu k úhradě
12,80 %V prvním ročníku ankety návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve druhém ročníku zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro čtvrtý ročník ankety organizátoři nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Do loňského 30. listopadu mohli ovlivnit strukturu navrhovaných bankovních poplatků návštěvníci webu tím, že nominovali poplatek, který považovali za absurdní. Na většinu nejabsurdnějších bankovních poplatků podle Nachera banky různými způsoby reagovaly, ať už jejich snížením, úpravou či úplným zrušením. Řada z bank, však "absurdní poplatky" svým klientům nadále účtuje.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!