23. června 2012 21:58 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejdražší benzin tankují řidiči na Moravě

Čerpací stanice. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Kdekoli v Česku ceny benzínu klesají. To se však netýká čerpacích stanic na jižní Moravě. Ty na pád cen nereagují. Palivo zde řidiči nekoupí pod 36 korun. Levněji se dá benzin pořídit i v zahraničí.

Lidé z Moravy tak jezdí občas tankovat i za hranice, třeba do Rakouska. Tam natankují levněji, nafta se vyplatí i na Slovensku. "Výjimkou je cena benzinu na slovenských pumpách, kde je litr o dvě koruny dražší. Všude jinde v sousedních zemích je levněji," upozornil server iDNES.cz Petr Čermák ze společnosti Colosseum, která ceny pohonných hmot sleduje.

ČTĚTE TAKÉ:

Nafta na jihu Moravy se prodává za 36,36 koruny, Natural 95 přijde na 36,98 koruny. Jsou to nejvyšší ceny v zemi.  Nejdražší benzin je V Brně. Když řidič natankuje v Brně plnou nádrž, zaplatí až o 118 korun více než v sousedním Rakousku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.