1. března 2009 10:53 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejhloupější poplatek? Za bankovní vklad

Další ročník ankety  o nejabsurdnější poplatek vyhrál nadměrný vklad. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Další ročník ankety o nejabsurdnější poplatek vyhrál nadměrný vklad. | foto: Lidové noviny

PRAHA Po poplatku za příchozí platbu, za výběr z bankomatu u vlastní banky a za vedení běžného účtu vyhrál čtvrtý ročník ankety o nejabsurdnější poplatek ten za nadměrný vklad. Hlasovala pro něj více než třetina účastníků ankety ze Slovenska a české republiky.

Ve finále ankety serveru www.bankovnipoplatky.com na druhém místě skončil s 23 procenty poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet a třetí byl poplatek za připsání úroku, pro který hlasovalo 18,5 procenta účastníků ankety.

Celkem ve čtvrtém ročníku hlasovalo 33.726 bankovních klientů. Ve finálovém kole se ankety zúčastnilo 5783 respondentů. "Pořadí na prvních třech místech bylo v ČR a SR naprosto totožné," podotkl provozovatel serveru Patrik Nacher.

V prvním ročníku ankety návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve druhém ročníku zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro čtvrtý ročník ankety organizátoři nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Na většinu nejabsurdnějších bankovních poplatků podle Nachera banky různými způsoby reagovaly, ať už jejich snížením, úpravou či úplným zrušením. Řada z bank, však "absurdní poplatky" svým klientům nadále účtuje.

ČTK