7. října 2013 15:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejlepší pšeničné pivo světa je z Náchoda, rozhodla britská porota

Český Primátor získal v Británii titul nejlepší pšeničné pivo světa 2013. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český Primátor získal v Británii titul nejlepší pšeničné pivo světa 2013. | foto: ČTK

LONDÝN Pšeničný Primátor Weizenbier z Pivovaru Náchod se v britské soutěži stal nejlepším pivem světa roku 2013. Výsledky zářijové soutěže stovek piv z celého světa přinesl web každoroční soutěže World Beer Awards v anglickém městě Norwich.

 Mezinárodní porota ocenila u náchodského piva svůdnou vůni s nádechem zralého banánu, hřebíčku a cukroví. Podle odborníků je také ohromně lahodné a osvěžující. Má prý dobrý poměr mezi sladkostí a hořkostí a příjemnou kořeněnou chuť v závěru.

Čtěte více o pšeničném pivu z Náchoda:

Weizenbier z Náchoda, tak trochu jiné pivo

Pestrá nabídka pivovaru Náchod.

Pestrá nabídka pivovaru Náchod.

World Beer Awards má každý rok osm kategorií. Například v ležácích letos vyhrálo anglické pivo Sharp's Cornish Pilsner, zatímco nejlepším černým pivem světa se stal belgický Malheur 12. Japonské pivo Tazawako Beer Rauch je podle poroty vítězem v kategorii ochucených piv. Primátor vyhrál i svou kategorii pšeničných piv.

Lidovky.cz, ČTK