7. března 2019 11:24 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejmladší dolarová miliardářka předčila i zakladatele Facebooku. Pomohly jí dary od fanoušků?

Kylie Jenner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kylie Jenner | foto: Kylie Jenner Twitter

PRAHA Stát se dolarovým miliardářem je obrovský úspěch. O to víc, když to dokážete jako nejmladší člověk historie. To přesně se povedlo jedenadvacetileté modelce Kylie Jennerová, která o dva roky „trumfla“ i zakladatele sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga, když je její majetek odhadován na téměř 23 miliard korun.

Vyplývá to z tradičního žebříčku magazínu Forbes, který je každoročně zveřejňován a na jehož špičce je letos znovu zakladatel Amazonu Jeff Bezos. K rekordnímu úspěchu pomohla Kylie hlavně její značka kosmetiky Kylie Cosmetics, která je hlavně v USA velmi populární. Kromě toho je „influencerka“ na sociálních sítích, hlavně na stále rostoucím Instagramu, kde ji sleduje 128 milionů lidí, což je osmý nejsledovanější účet.

Pomohla kampaň?

Před půl rokem ještě v žebříčku nefigurovala, když se její jmění odhadovalo na 900 milionů dolarů a na Twitteru se rozjela kampaň, kde lidé vybírali na Kylie peníze, aby se stala rekordmankou. John Ostrovski, na Instagramu známý pod přezdívkou „Tlustý Žid“ (The Fat Jewish), založil na serveru GoFundMe kampaň na podporu Jennerové. Za den se tehdy podařilo vybrat skoro 300 dolarů, teď je však kampaň už zrušená a není jasné, kolik skrz ni bylo vybráno a jestli se peníze dostaly ke Kylie.

19.ledna 2019 v 17:59, příspěvek archivován: 07.března 2019 v 11:21

Jinak čelí Jennerová na sociálních sítích velké kritice, že k velké části bohatství se už narodila, protože odmalička působí v oblíbené americké televizní reality show Keeping Up With The Kardashians.

Sama Kylie uznává, že se díky show dostala do povědomí lidí, na druhou stranu ale už v několika rozhovorech řekla, že ji rodiče 15 letech odstřihli od peněz a od té doby si musí vydělávat sama na sebe, čímž kritiky částečně umlčela.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz