14. září 2012 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejoblíbenějším e-shopem v Česku je Parfums.cz. Zvítězil už potřetí

Nakupování po internetu, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování po internetu, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Nejoblíbenějším internetovým obchodem v Česku se stal potřetí za sebou Parfums.cz. Vítěze letošního ročníku soutěže ShopRoku vyhlásil internetový srovnávač Heureka.cz. O vítězi rozhodlo 83 tisíc hlasů.

Cena popularity je cenou internetových uživatelů, kteří celý srpen 2012 hlasovali pro své nejoblíbenější e-shopy na stránkách www.shoproku.cz. Celkem bylo uděleno 82 920 hlasů, ze kterých vzešel vítěz a devět finalistů s největším počtem hlasů.

ČTĚTE TAKÉ:

V cenách kvality bylo slavnostně vyhlášeno 18 vítězů v jednotlivých kategoriích, mezi nimi například Essence.cz, Alfa.cz, Topgal.cz, Alza.cz nebo Kosmas.cz. Nakupující v e-shopech nejčastěji ocenili nízkou cenu, rychlé dodání a možnost osobního odběru. O vítězi rozhodlo přes 1,8 milionu vyplněných dotazníků spokojenosti.

Na českém trhu v současné době působí přibližně 34 000 internetových obchodů. "Mezi tolika e-shopy je těžké se zorientovat a určit, kterému z nich budeme důvěřovat. Právě z toho důvodu toto ocenění udělujeme," uvedl Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz. V anketě podle něj hlasují skuteční zákazníci, proto jsou její výsledky objektivní a cena je pro nové zákazníky znamením, že e-shop jedná férově.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz