Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Největší boj o místa je v administrativě, nejsnáze najdou práci vývojáři

Účetní - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Účetní - ilustrační foto. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Největší počet uchazečů o jedno pracovní místo byl během měsíce srpna v oblasti administrativy, kde se na internetových portálech o jednu pracovní pozici ucházelo v průměru 52 lidí. Nejsnáze v srpnu hledali práci počítačoví odborníci, a to v oblasti vývoje aplikací a systémů.

Na druhém místě zájmu o práci se v srpnu umístila oblast pojišťovnictví a třetí příčka patří službám. Vyplývá to ze statistik serverů nabízejících pracovní místa Jobs.cz a Práce.cz. V červenci byla nejžádanější práce v reklamě, médiích a PR.

Nejsnáze v srpnu hledali práci počítačoví odborníci, a to v oblasti vývoje aplikací a systémů, a také pracovníci zabývající se konzultacemi, analýzou a projektovým řízením. U počítačových odborníků se o jedno pracovní místo uchází devět lidí, v druhém případě jde o 11 zájemců. Na dalších místech skončili pracovníci v oblasti výroby a průmyslu, kvality a kontroly jakosti, zdravotnictví a sociální péče.

Největší podíl mezi vystavenými životopisy uchazečů má na internetových portálech administrativa s 15,6 procenta, následována obchodem a prodejem s 8,5 procenta, dopravou, logistikou a zásobováním s podílem 6,4 procenta a ekonomikou včetně podnikových financí se 4,4 procenta.

Firmy chtějí obchodníky
Ze strany zaměstnavatelů nejvíce firmy na internetu hledají pracovníky v oblasti obchodu a prodeje s podílem 15,2 procenta, v ekonomice a podnikových financích s šesti procenty, v administrativě s 5,9 procenta a v bankovnictví a finančních službách s podílem 5,5 procenta.

Počet pracovních nabídek se nejvíce zvýšil v oblasti práce pro počítačové odborníky, kde došlo k nárůstu mezi 25 a 50 procenty v závislosti na jednotlivých profesích. Pracovních pozic v zákaznickém servisu je ve srovnání s předchozím měsícem v průměru o 40 procent více. V červenci bylo nejvíce pracovních nabídek v oblasti farmacie.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...