17. prosince 2009 12:27 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejvýnosnější herečkou nového milénia je představitelka Hermiony

Emma Watsonová na premiéře filmu Harry Potter a Princ dvojí krve | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emma Watsonová na premiéře filmu Harry Potter a Princ dvojí krve | foto: Reuters

LONDÝN V devatenácti letech se většina středoškoláků rozhoduje, co bude v budoucnu dělat. Ne tak Emma Watsonová, která může v tomto věku slavit největší výdělky mezi herečkami za poslední dekádu.

Přestože jí bylo na začátku nového tisíciletí teprve devět let, díky své roli v Harmiony v Harry Potterovi vydělala více než kterákoliv její kolegyně z Hollywoodu. V roce 2001, kdy jí na účet za první čarodějnický film přišlo 10 milionů liber, ji tak časopis Forbes zařadil na šesté místo v žebříčku nejvýnosnějších celebrit.

Šesté místo ale mladé herečce už dávno nestačí. Animovaný film Příběh o Zoufálkovi, který běžel v kinech letos, už vydělala v hlavní roli spolu se svými kolegy v přepočtu 100 miliard korun, a s přehledem tak ve výdělcích překonala hvězdy jako Julia Roberts, Halle Berry nebo Cameron Diaz.

Emma WatsonPředstavitelka Hermiony ale porazila své kolegyně i v přepočtu na jeden film - fanoušci v průměru na vstupném zaplatí za její herecké výkony 554 880 000 liber, což hvězdu zařadilo do Guinessovi knihy rekordů.

Watsonová přesto nechce hrát na plný úvazek. "Lidé to nedokážou pochopit, proč nechci... ale škola mě pomáhá udržet kontakt s mými přáteli.  Udržuje mě to v kontaktu s realitou," říká herečka.

Díky své roli v sérii Pirátů z Karibiku je druhou nejvýnosnější herečkou Keira Knightley. V posledních deseti letech hrála ve 12 filmech, které celkově vydělaly v přepočtu 70 miliard korun.

Keira Knightley 

Nejvýnosnějším hercem všech dob ale zůstává Samuel L. Jackson, který se objevil ve více než 70 filmech; například v sérii Hvězdných válek nebo v Pulp Fiction.

Samuel L. Jackson